Šumadinke osigurale opstanak

Pobedom nad NŽKA u Novom Sadu rezultatom 71:65 (11:20, 21:12, 23:18, 16:15), košarkašice kragujevačke Šumadije obezbedile su opstanak u Prvoj ligi Srbije dva kola pre kraja ovog takmičenja.

Kragujevčanke su do bodova spasa stigle zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu. Početak susreta pripao je domaćoj ekipi, koja je u 8. minutu imala čak trinaest poena prednosti (18:5).

Ipak, gošće su zahvaljujući sjajnoj Stefani Garden uspele da do kraja prvih dvadeset minuta anuliraju prednost Novosađanki, tako da je na poluvremenu rezultat bio nerešen – 32:32.

Velika borba za svaki poen vodila se u trećoj deonici. Šumadinke su u 28. minutu uspele da dođu do „plus pet“ (52:47) i sačuvaju tu prednost do kraja ovog kvartala.

Čuvale su gošće stečenu prednost i tokom poslednjeg perioda, iako su Novosađanke u par navrata opasno zapretile, pa čak stigle i do izjednačenja u 37. minutu (59:59). Usledila je penal završnica u kojoj Šumadnikama nije zadrhatala ruka, te su na kraju zasluženo došle do važnih bodova.

Stefani Garden je sa 29 poena, šest skokova, pet asistencija i osam osvojenih lopti bila centralni akter ovog susreta. Sofija Lazareska i Neda Bezarević postigle su po 9 poena, a Kristina Milošević (9 skokova) i Paris Vilijams (8 skokova) po 7.

Anastasija Podunavac bila je najefikasnija u domaćem timu sa 18 poena (9 skokova), 17 je postigla Lara Radulović, 13 Danijela Grahovac (14 skokova), a 10 Dragana Radović.

– Utakmicu u Novom Sadu nismo otvorili kako je trebalo, te je tako domaćin došao do veće prednosti. Početkom druge četvrtine smo jakom odbranom uspeli da se vratimo u meč, preokrenemo rezultat u našu korist i sačuvamo prednost do kraja utakmice. Opstankom u ligi smo rešile mnoge stvari. Ostaju nam još dve utakmice do kraja, u kojima ćemo se boriti da pobedimo. – izjavila je za KGsport.info Neda Bezarević, jedna od zapaženijih akterki ovog susreta.

Dva kola pre kraja Šumadija ima dva boda više od Novosađanki, ali i bolji učinak u međusobnim duelima, tako da je i teoretski obezbedila opstanak u elitnom rangu takmičenja. Iz lige ispadaju dva novosadska kluba, NŽKA i Vojvodina.

Do kraja prvenstva košarkašice Šumadije najpre dočekuju niški Student, dok u poslednjem kolu gostuju Kraljevu.