Šumadinke duplo bolje od Čelareva

Košarkašice Šumadije, bez većih problema osvojile bodove na gostovanju protiv “fenjeraša“ iz Čelareva savladavši ih sa 84:42 (16:20, 19:7, 25:12, 24:3), u meču 15. kola Prve lige Srbije.

Domaćin je imao snage da se suprostavi Kragujevčankama samo u prvom poluvremenu. Ekipa Čelareva uspela je da prvu deonicu dobije sa 4 poena razlike i da održi rezultatski priključak samo do kraja prvog poluvremena.

Ostatak susreta prošao je u revijalnom tonu u kojem su gostujuće igračice dominirale i do nogu potukle domaćina.

Najefikasnija na susretu bila je Račić sa 25, dok je Marković ubacila 17 koševa.

Čelarevo je doživelo još jedan visok poraz, ukupno 14. ove sezone. Za kragujevačku ekipu, ovom pobedom, osvojen je 20. bod, što ih dovodi na deobu šestog mesta, zajedno sa ekipama Vrbasa, Stare Pazove i Srbobrana.

U narednom kolu koje je na programu naredne godine (19. januar), Šumadija će biti domaćin Staroj Pazovi.

Košarkašice Radničkog, u derbiju kola, sutra, u hali “Goca Bogojević“ igraju derbi protiv lidera, ekipe Crvene zvezde.