Šumadinci strpali „golubove“ u kavez

Trenerski debi Željka Bulatovića na klupi Radničkog bio je i više nego uspešan. Kragujevčani su se sa vrlo teškog gostovanja subotičkom Spartaku u utakmici 10. kola BPŠ Superlige Srbije vratili sa maksimalna tri boda u džepu – 3:0 (26:24, 25:19, 25:21).

Posle dva uzastopna poraza, odbojkaši Radničkog ponovo na pobedničkom tragu. Iskusni strateg Željko Bulatović je u rekordnom roku uspeo da prodrma redove ekipe iz srca Šumadije, a epilog svega je pobeda u Subotici, i to maksimalnim rezultatom.

Uvodni set nije nagoveštavao ovako ubedljiv trijumf Kragujevčana. Tokom čitavog seta vodila se žestoka bitka za svaki poen, pa iako je rezultatska prednost većinom bila na strani Šumadinaca, domaćin je prvi došao do prilike da ovaj period igre reši u svoju korist (24:23). Ipak, ovu priliku su subotički „golubovi“ olako ispustili i sa dve uzastopne greške novajlije Murada Kana i Nikole Žugića omogućili Radničkom da dođe do početne prednosti u setovima.

Nastavili su Kragujevčani da diktiraju ritam i u narednom setu. Domaćin je uspevao da održi korak negde do polovine seta, kada je polako počeo da posustaje, tako da je Radnički zahvaljujući raspoloženom Radeviću, koji je vezao tri poena iz bloka, stekao prednost od četiri poena (18:14), koju je dodatno uvećao u samoj završnici seta za konačnih 25:19.

Kada je Radnički nakon serije odličnih servisa Davida Kovača poveo sa 9:2 na početku trećeg seta, činilo se da se domaćin pomirio sa porazom. I zaista su Kragujevčani bez zadrške koračali ka konačnom trijumfu, a onda su se u jednom trenutku pomalo opustili, što su Subotičani iskoristili da priđu na samo tri poena zaostatka (21:18) i učine završnicu ovog seta znatno zanimljivijom. Međutim, mogućnosti za neki veći rezultatski obrt jednostavno nije bilo. Šumadinci su dobili ovaj period igre sa 25:21 i tako se sa kamatom revanširali domaćinu za poraz u „SBB Jezeru“ na samom startu sezone.

Aleksa Matić je kapitenski predvodio svoj tim do pobede u „Dudovoj šumi“ sa 14 osvojenih poena, a pratio ga je Davide Kovač sa 10. Na suprotnoj strani terena prednjačili su Nikola Žugić sa 11 i Murad Kan sa 10 osvojenih poena.

Radnički je večerašnjom pobedom preuzeo peto mesto na tabeli od kraljevačke Ribnice, koja svoj meč 10. kola igra sutra protiv Partizana u Beogradu.

Kragujevčani će u narednom kolu imati „zicer“ kod kuće protiv ekipe Niša, koja se nalazi na samom začelju superligaške tabele.

SPARTAK – RADNIČKI  0:3 (24:26, 19:25, 21:25)