Šumadinci nastavili teror u KLS

Ne nazire se kraj pobedničkom nizu košarkaša Radničkog u Košarkaškoj ligi Srbije. Izabranici trenera Stevana Mijovića su na večerašnjem gostovanju ekipi Mladost MaxBet u Zemunu dopisali svoj sedmi uzastopni trijumf, vredan ostanka na čelu tabele – 76:70 (17:22, 17:9, 19:17, 23:22).

Mlada i poletna ekipa iz Zemuna je više od 30 minuta dostojno parirala Kragujevčanima, koji su i ovoga puta delovali prilično smušeno u uvodnoj fazi utakmice. Imali su Zemunci tokom prvih deset minuta meča i velikih osam poena prednosti (22:14), ali su Šumadinci uspevali da održe rezultatski priključak, da bi u smiraj druge četvrtine preuzeli rezultatsku kontrolu, pa su tako kraj prvog poluvremena dočekali sa tri poena „viška“ (34:31).

Rezultatski obrti obeležili su i treću deonicu. Zemunci su bolje otvorili ovaj period igre, ali su ga Kragujevčani bolje finiširali. Prekretnica utakmice dogodila se početkom završnice deonice, kada su Šumadinci poenima Milosavljevića i kapitena Đerasimovića po prvi put pobegli na dvocifrenu distancu (58:46), nakon čega su bez većih rezultatskih trzavica priveli meč kraju.

Amerikanac Trej Kroft bio je najistaknutiji pojedinac u pobedničkom sastavu sa 17 poena i 8 skokova. Pratili su ga kapiten Marko Đerasimović i Danilo Labović sa po 12, dok je Milić Blagojević dodao 10 poena, uz 5 asistencija i 4 uhvaćene lopte.

U domaćoj ekipi istakli su se Marko Milenković sa 14 i Sreten Knežević sa 13 postignutih poena, a jednocifren broj poena prebacili su i Vuk Vulikić i Luka Gašić, koji su ubacili po 11 poena.

Radnički se večerašnjim trijumfom učvrstio na čelu tabele sa skorom 8-1 i ujedno napravio odličnu uvertiru pred derbi sa novosadskom Vojvodinom narednog vikenda u kragujevačkom „Jezeru“.