Šumadinci nastavili prazan hod, Nelson dirigovao pobedom Vrščana u „Jezeru“

Košarkaši Radničkog vezali su i treći uzastopni poraz u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije. Kragujevčanima je meru ovoga puta uzela odlična ekipa Vršca, koja je predvođena nezaustavljivim Amerikancem Nelsonom Filipsom odnela ceo plen iz „Jezera“ – 84:79 (26:16, 25:17, 11:16, 22:30).

Gosti su već posle četiri minuta igre imali dvocifrenu prednost na svojoj strani, koju su održavali sve do isteka prvog desetominutnog perioda igre. Radnički je početkom druge četvrtine uspeo da svede zaostatak u jednocifrene okvire, ali su Vrščani u finišu ove deonice pojačali tempo, te su na veliki odmor otišli sa velikih 18 poena „viška“ – 51:33.

Nastavili su gosti da uvećavaju prednost i po isteku petnaestominutne pauze, pa je tako u jednom momentu na semaforu stajalo 60:36 u korist Vrščana. Tek tada su se Mijovićevi izabranici dozvali pameti, zaigrali nešto angažovanije u odbrani i uspeli da do isteka ove deonice praktično prepoplove zaostatak (62:49).

Nastavili su Kragujevčani da tope prednost gostiju iz Vršca i u završnoj deonici. Razigrali su se Amerikanci Kroft i Vest, koji su uz podršku saigrača Radnički doveli na samo dva poena „minusa“ u poslednjem minutu (79:77). Nažalost, Šumadinci nisu imali snage za potpuni preokret, pa su Vrščani na kraju poenima Filipsa sa linije penala osigurali trijumf.

Upravo je Nelson Filips bio centralna figura utakmice sa 30 poena, 7 skokova i 4 ukradene lopte. Sjajno mu je tercirao Stefan Simić, koji je meč završio sa 18 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

U ekipi Radničkog je kao po običaju prednjačio Amerikanac Trej Kroft sa 25 poena, a zapažen učinak imao je i njegov sunarodnik Lamont Vest, koji je na svom debiju u dresu kragujevačkog kluba upisao 14 poena.

Uprkos ovom porazu, Kragujevčani su ostali u gornjem delu tabele i trenutno su petpolasirani sa 20 osvojenih bodova.

I narednog vikenda košarkaše Radničkog očekuje još jedan ozbiljan izazov, ovoga puta na gostovanju uvek neugodnom Metalcu u Valjevu.