Šumadinci nastavili pobednički marš: Čačani nova žrtva Mijovićeve osvajačke armade

Košarkaši Radničkog nastavljaju da jašu na pobedničkom talasu. Ekipa trenera Stevana Mijovića upisala je i četvrti uzastopni trijumf u Košarkaškoj ligi Srbije, savladavši večeras u svom „Jezeru“ ekipu Čačka 94 Quantox u utakmici 6. kola – 84:75 (16:21, 23:25, 30:14, 15:15).

Još jednom su Mijovićevi izabranici „skakali po živcima“ svojih pristalica, ali su im na kraju ipak priuštili novi razlog za zadovoljstvo. Lošu igru iz prvog poluvremena, pre svega u fazi odbrane, Kragujevčani su značajno korigovali u trećoj deonici, kada su praktično i prelomili meč u svoju korist.

Trebalo je košarkašima Radničkog dosta vremena da „zagreju motore“ i zaigraju u skladu sa očekivanjima svoje publike. Čačani su bolje otvorili meč i kontrolisali rezultat tokom čitave uvodne četvrtine, koju su završili sa pet poena „viška“ (21:16). Nastavili su domaći da gledaju u leđa gostima i tokom naredne deonice, pa iako su u jednom momentu uspeli da priđu na „minus dva“ (34:32), na petnaestominutnu pauzu ipak su otišli sa sedam poena zaostatka – 46:39.

Nakon skoro pedeset primljenih poena u prvih dvadeset minuta igre, bilo je jasno gde leži ključ preokreta u nastavku utakmice. I zaista, Mijovićevi izabranici su po povratku na parket zaigrali znatno odgovornije u defanzivi, pa su tako Čačanima dopustili svega 14 poena u trećoj deonici. U međuvremenu je proradila i dalekometna „artiljerija“ Šumadinaca, pa je Radnički od „minus sedam“ na izmaku druge četvrtine stigao do velikih „plus devet“ na ulasku u poslednji period utakmice (69:60).

Kada je početkom završne deonice prednost kragujevačkog tima poprimila dvocifrene razmere, postalo je jasno da gostima nema spasa i da će košarkaši Radničkog dopisati svoj četvrti uzastopni, a ukupno peti trijumf u sezoni za ostanak na samom vrhu tabele u društvu prošlogodišnjeg osvajača KLS Zlatibora.

Svaki od devet igrača koliko je trener Mijović koristio na večerašnjem susretu dao je određeni doprinos pobedi kragujevačkog tima, a prednjačili su Amerikanac Trej Kroft sa 18 i Milić Blagojević sa 17 poena. Iskusni Uroš Nikolić je povratak na teren obeležio solidnom partijom i učinkom od 11 postignutih poena, a dvocifren u pobedničkom sastavu bio je još i Đuro Dautović sa 10 poena.

U gostujućem sastavu istakli su se Aleksandar Živojin Danilović i Amerikanac Tarik Kul sa po 15 postignutih poena, Stojan Dodić je ubacio 13, a Nikola Pešaković 11 poena.

Nakon dve uzastopne utakmice na domaćem parketu, košarkaše Radničkog u narednom kolu očekuje gostovanje ekipi OKK Beograda.