Šumadinci dobro počeli, pa ukočili: Zvezda sačuvala liderski status

Derbi meč 13. kola BPŠ Superlige Srbije između odbojkaša kragujevačkog Radničkog i Crvene zvezde priprao je beogradskim „crveno-belima“, koji su se uspešno revanširali Šumadincima za prethodni poraz u „Jezeru“ na startu prvenstvu – 3:1 (22:25, 25:15, 25:20, 25:21).

Odlično su izabranici trenera Alekse Brđovića otvorili meč na Banjici, rešili uvodni set u svoju korist, ali su u nastavku meča debelo podbacili, dozvolivši domaćinu da na krilima svog najboljeg igrača i prvog poentera Dušana Nikolića dođe do preokreta i pobede vredne ostanka na čelu superligaške kolone.

Sve je u igri Radničkog funkcionisalo kao švajcarski sat u prvom setu, počev od izuzetno visokog procenta realizacije napada od čak 75 odsto (16-12), pa do odličnog prijema (85 odsto pozitivnog, 54 odsto idealnog). „Crveno-beli“ su od početka seta bili u rezultatskom zaostatku, pa iako su praktično do samog finša deonice održavali priključak, na kraju su ipak morali da se pomire sa gubitkom uvodnog seta – 25:22.

Naredni set donosi potpuno izmenjenu sliku na parketu hale USC „Voždovac“. Tragovi dobre igre Kragujevčana iz uvodnog seta bili su vidljivi samo na početku druge deonice, da bi nakon toga usledilo totalno pomračenje pulena trenera Alekse Brđovića, koji jednostavno nisu imali pravi odgovor na sjajne servise domaćina. „Crveno-beli“ su ovaj period igre okončali sa čak sedam as poena i dvocifrenom prednošću – 25:15.

Ni treći set nije doneo preterani boljitak u igri kragujevačkog tima. Domaćin je serijom od pet vezanih poena sredinom ovog perioda igre praktično prelomio ovaj period igre u svoju korist i došao na korak do trijumfa – 25:20.

Pokušali su Kragujevčani da produže sebi život u četvrtom setu, ali uzalud. Zahuktale „crveno-bele“ ništa nije moglo da zaustavi na putu ka konačnom trijumfu. Četa trenera Ivice Jevtića je na kraju rešila i ovaj period igre u svoju korist rezultatom 25:21 za finalnih 3:1 u setovima.

Utakmicu na Banjici obeležio je korektor Crvene zvezde Dušan Nikolić, koji je sa 31 osvojenim poenom pružio ključan doprinos desetom trijumfu „crveno-belih“ u BPŠ Superligi Srbije. Dvocifreni u redovima pobednika bili su još i Ahmed Omar sa 11 i Nikola Žugić sa 10 poena.

Filip Stoilović bio je najraspoloženiji kod Kragujevčana sa 18 osvojenih poena, David Krastev je dodao 15, a Vuk Ivanković 12 poena.

Radnički je uprkos porazu od „crveno-belih“ zadržao treću poziciju na tabeli sa skorom 9-4 i 24 osvojena boda.

Seriju teških izazova na startu drugog dela prvenstva Kragujevčani nastavljaju narednog vikenda duelom sa aktuelnim šampionom države Partizanom na parketu hale „Jezero“. Biće to ujedno i prva u nizu od četiri uzastopne utakmice koju će Šumadinci odigrati pred svojom publikom u narednih mesec dana.