Šumadija poražena od Vojvodine

Košarkašice Šumadije poražene su u meču 12. kola Prve A lige, kao gost od novosadske Vojvodine sa 80:74 (20:28, 24:18, 17:15, 19:14).

“Šumadinke“ su bolje otvorile meč, u nekoliko navrata imale 14 poena prednosti tokom prvog poluvremena. Međutim, Vojvodina se serijom 13:2 vratila u igru.

Nijedan od timova nije uspeo da stekne prednost u trećoj četvrtini, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa nerešenim rezultatom – 61:61.

Usledila je serija Kragujevčanki od 8:1, čime su u 33. minutu stekle sedam poena prednosti, ali je potom usledio veliki pad u igri Šumadije. Novosađanke su to iskoristile i sa 13 vezanih poena povele sa 75:69 u 39. minutu igre, što je bilo nedostižno za gošće.

U pobedničkom timu istakla se Jovana Popović sa 26 poena (9 skokova), 17 je postigla Matović (9 skokova), 13 je dodala Blu, po deset Piper i Radović (10 skokova). Kod Šumadije Ćulafić je postigla 17 poena, Račić 16, Cvetanović 12, uz osam skokova.

Šumadija sada ima polovičan skor 6-6 i bori se za sedmo mesto koje vodi na završnicu Kupa, dok je Novosađankama ovo bio tek četvrti trijumf, treći u nizu. Već naredne subote Šumadija u gradskom derbiju dočekuje Radnički.