Šumadija nemoćna u Staroj Pazovi

Košarkašice kragujevačke Šumadije poražene su na gostovanju u Staroj Pazovi od istoimene ekipe sa 90:64 (24:23, 33:18, 15:11, 18:12), u utakmici 5. kola Prve lige Srbije.

Sve što je dobro moglo da se vidi od kragujevačkog tima stalo je u prvih 10 minuta kada je Šumadija držala egal sa domaćinom. Onda su Pazovčanke počele da pogađaju, sabrale su redove u odbrani, a naše košarkašice su ređale greške u napadu, pa je Stara Pazova već na poluvremenu obezbedila ogromnu prednost (57:41).

Najefikasnija u redovima pobedničke ekipe bile su Terzićeva sa 18 i Musolin sa poenom manje. Kod gošći iz Kragujevca, Matović i Marjanović postigle su po 12 koševa.

Košarkašicama Stare Pazove ovo je bio prvi trijumf u dosadašnjem delu sezone, dok su Kragujevčanke doživele treći neuspeh i nelaze se u donjem delu tabele.

U narednom kolu ekipa Šumadije dočekaće ekipu Beočina.