Šumadija grabi ka vrhu

Košarkašice Šumadije savladale su večeras u Kragujevcu vrlo dobru ekipu Šapca sa 64:54 (17:12, 11:21, 24:7, 12:14) i ujedno zabeležile petu pobedu u poslednjih šest mečeva u Prvoj ligi Srbije.

Šumadinke su slavile najviše zahvaljući dobroj igri u trećoj četvrtini, kada su uspele da minus od pet poena sa poluvremena preokrenu na dvocifrenu prednost  do početka poslednjih deset minuta. Stečeni rezultatski plus uspešno su sačuvale do kraja utakmice.

Najviše poena na utakmici postigla je Marković, ukupno 23, Marjanović je dodala 16, Živadinović 13 poena. U poraženom timu dve igračice su imale dvocifren učinak, Stanković 13 i Subašić 10 poena.

Kragujevčanke sada imaju identičan skor pobeda i poraza, po devet i sa 27 bodova dele petu poziciju sa još tri ekipe (Srbobran, Student i Vrbas).

U narednom, 21. kolu Prve lige Srbije Šumadija gostuje ekipi Vrbasa.