Šumadija došla do prvog trijumfa van Kragujevca

zkk-sumadija

Košarkašice Šumadije konačno su ubeležile pobedu van Kragujevca, pošto su u meču 12. kola Prve lige Srbije savladale u Boru istoimenog domaćina sa 72:62 (17:14, 18:7, 19:16, 18:25).

Kragujevčanke su od samog starta nametnule svoj ritam igre. Domaćin je samo na početku druge četvrtine rezultatski parirao „Šumadinkama“, kada je stigao na pola koša zaostatka, dok je ostatak meča protekao u apsolutnoj dominaciji izabranica Darka Jakovljevića, koje su svoje protivnice uglavnom držale na dvocifrenoj distanci.

Već posle pet uvodnih minuta gošće iz Kragujevca imale su lepu prednost (12:3). Ekipa Bora uspela je da smanji rezultatski deficit u finišu prve četvrtine i početkom drugog perioda, kada je došla do pola koša zaostatka (17:16).

Period od tri minuta bez postignutog koša prekida Miloševićeva trojkom u 13. minutu, pa su se Kragujevčanke ponovo rezultatski odlepile i na odmor otišle sa maksimalnih „plus 14“ – 35:21.

Nastavila je Šumadija sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, tako da je u 27. minutu došla i do 22 poena prednosti – 50:28. Tada je i najvećim optimistima među navijačima Bora bilo jasno da je meč faktički odlučen.

U poslednjem periodu došlo je do opuštanja u redovima gostujućeg tima, što su domaće iskoristile i otopile prednost Kragujevčanki, a u finišu stigle i do veoma obećavajućih „minus šest“ (68:62), ali bilo je prekasno da bilo šta više učine na ovom meču.

U redovima pobedničkog tima čak tri igračice zabeležile su dvocifren učinak. Jelena Ćulafić je postigla 16 poena (2-2 za tri poena), Aleksandra Katić 15, dok je Nataša Mijatović ubeležila 14 poena, uz odličan procenat šuta iz igre (71%) i 8 skokova.

Kod domaćina Radićeva je ubeležila dabl-dabl učinak sa 22 poena (14-17 slobodna bacanja) i 13 skokova, dok je Jozićeva ubacila 15 poena.

Bila je ovo poslednja utakmica košarkašica Šumadije u 2014. godini, koju završavaju na 5. mestu prvenstvene tabele, sa skorom od 7 pobeda i 5 poraza i 19 osvojenih bodova.

Prvenstvo u Prvoj ligi Srbije nastavlja se 10. januara, kada je na programu drugi gradski derbi ove sezone između Šumadije i Radničkog.