Šumadija bolja od Jagodine, Radnički poražen u Beočinu

U 11. kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije, kragujevački klubovi ostvarili su polovičan učinak. Šumadija je na svom terenu savladala Jagodinu, dok je Radnički poražen na gostovanju Vojvodini u Beočinu.

„Šumadinke“ su nakon dva uzastopna poraza od Crvene zvezde i Partizana, konačno uspele da se vrate na pobednički kolosek. Savladana je Jagodina sa 77:63 (26:22, 26:13, 8:14, 17:14) i tako zabeležen šesti trijumf u šampionatu.

Kragujevčanke su do ključne prednosti došle u drugoj četvrtini, pa su na poluvreme otišle sa „plus 17“ (52:35). Sve što su gošće uspele da urade u nastavku meča jeste da smanje prednost domaće ekipe u 28. minutu (57:47), ali su košarkašice Šumadije ubrzo opet došle do više nego ubedljive prednosti i rutinski privele utakmicu kraju.

U pobedničkom timu prednjačila je Živanovićeva sa 15 poena, 14 je postigla Račićeva, a po 12 poena su ubacile Hristina Marjanović i Milica Cvetanović. Kod gošći, Mitićeva je ostvarila dabl-dabl učinak sa 19 poena i 10 skokova, Grubor je postigla 11 poena, a Đorđevićeva 10.

Sa druge strane, košarkašice Radničkog poražene su u Beočinu od domaće Vojvodine sa 93:82 (25:19, 23:32, 23:19, 22:12). Oslabljene neigranjem kapitena Marijane Jovanović i Aleksandre Katić, Kragujevčanke su pružile žestok otpor domaćinu koji je u odličnoj formi i poklekle su u samoj završnici meča.

Novosađanke su na startu meču kontrolisale rezultat sve do 14. minuta, kada Radnički prelazi u minimalno vođstvo. Usledila je rezultatska klackalica do kraja prvog poluvremena, da bi trojkom Dragane Gobeljić Kragujevčanke otišle na odmor sa tri poena prednosti (51:48). I u nastavku igre ekipe su se smenjivale u vođstvu. Krajem treće četvrtine domaće dolaze do nešto osetnije prednosti (71:65), ali im gošće nisu dozvolile da se rezultatski odlepe, pa se u poslednju deonicu ušlo sa vođstvom Novosađanki od 71:70. Na početku četvrtog perioda domaće prave seriju 10:2, ali onda Sanja Dimić postiže trojku za Radnički, a na to su se nadovezali i poeni Dragane Gobeljić. Ponovo je Vojvodina otišla na „plus 9“ u 37. minutu, ali je onda sa druge strane pogodila Nikolina Milić za dva poena, da bi u narednom napadu, trojkom Sanje Dimić, Radnički uneo neizvesnost u sam finiš meča. Međutim, Kragujevčanke nisu imale snage da prelome meč u tim trenucima. Na scenu je stupila Neda Đurić i sa 5 poena, jednim skokom i jednom osvojenom loptom, rešila pitanje pobednika ovog meča.

Matovićeva je predvodila ekipu Vojvodine do pobede sa 26 poena. 24 poena postigla je Popovićeva, a po 15 poena Neda Đurić i Marija Radović, dok je Destini Blu ostvarila dabl-dabl učinak (10 poena i 14 skokova). Kod gošći, Dragana Gobeljić je postigla 24, Milićeva 19, a Špilić i Prvulović po 13 poena.

U narednom, 12. kolu, koje se igra već ovog vikenda, ekipa Šumadije gostuje upravo Vojvodini, dok Radnički čeka Vršac.