Subotičani iznenadili Kragujevčane na startu plej-ofa

Večeras su odigrani prvi mečevi četvrtfinala plej-ofa BPŠ Superlige Srbije u konkurenciji odbojkaša, a najveće iznenađenje viđeno je u kragujevačkom „SBB Jezeru“, gde je subotički Spartak uspeo da savlada domaći Radnički sa 3:2 u setovima – 23:25, 25:17, 25:18, 17:25, 15:6.

Subotičkim „golubovima“ očigledno prijaju gostovanja u „SBB Jezeru“ ove sezone. Nakon pobede na prvenstvenoj premijeri, odbojkaši Spartaka još jednom su uspeli da potuku Kragujevčane na njihovom terenu, i to identičnim rezultatom (3:2).

Šumadinci su nakon tesno dobijenog uvodnog perioda igre, prilično lako prepustili naredna dva seta gostima iz Subotice. Dobra igra u četvrtom setu podgrejala je nadu za preokret u taj-brejku, ali je odlučujući period igre ipak pripao Subotičanima, koji su ovim trijumfom napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale plej-ofa.

Gosti su se bolji snašli na samom početku meča i stekli su prvu osetniju prednost od tri poena (9:6). Radnički je pokušavao da ugrozi ovo vođstvo rivala, u par navrata je prilazio na samo poen zaostatka, ali su Subotičani izdržali sve nalete domaćina, da bi ubrzo došli do novog rezultatskog maksimuma (16:12).

Tada su gosti iz Subotice počeli da posustaju, što su Šumadinci iskoristili i nošeni podrškom oko 500 svojih pristilaca kreirali veliku seriju od 6:0 za preokret i tri poena „viška“ (20:17). Svaku drugu ekipu bi ovakav rezultatski obrt u potpunosti demoralisao, ali ne i borbene Subotičane, koji su smogli snage da uzvrate udarac i povrate izgubljeno vođstvo (23:21).

U silnoj želji da što pre završe ovu deonicu, odbojkaši Spartaka počeli su da greše, tako da su Kragujevčanima praktično poklonili dva poena za izjednačenje (23:23). Ivankovićev as koji je potom usledio nagovestio je završni preokret, za koji se pobrinuo Lazar Koprivica za 25:23 i početno vođstvo Radničkog u setovima.

Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji Subotičana. Radnički je samo jednom uspeo da povede, i to na samom početku deonice, da bi u nastavku seta konstantno gledao u leđa rivalu, koji je iz minuta u minut uvećavao prednost sve do konačnih 25:17.

Treći set obeležio je veliki broj grešaka igrača Radničkog, koji su protivniku „poklonili“ čak deset poena u ovoj deonici. Naravno, epilog je bio gubitak još jednog seta, rezultatom 25:18.

I četvrti set obeležila je velika nervoza i ogroman broj grešaka igrača oba tima. Radnički je konačno uspeo da dođe do pravog napadačkog ritma, proradio je i blok, što je uz dosta rasejanu i nervoznu igru gostiju iz Subotice bilo ključno da Kragujevčani dobiju ovu deonicu i izbore taj-brejk – 25:17.

Umesto da dobru igru iz četvrtog seta prenesu u odlučujuću deonicu, Šumadinci su dopustili odbojkašima Spartaka da se ponovo razigraju. Prevagu je, baš kao i u drugom i trećem setu, doneo blok Subotičana, koji je ekipi trenera Ivice Jevtića omogućio da dobije ovaj period igre sa ubedljivih 15:6.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Žugić sa 17 osvojenih poena. Sledili su ga Nemanja Jungić sa 16 i Pakistanac Murad Kan sa 15 poena.

Na drugoj strani istakao se Vuk Ivanković sa 16 poena, Amir Tukte je pridodao 13, kapiten Aleksa Matić 12, a Mirko Radević 10 poena.

Revanš je na programu u ponedeljak od 19 časova na parketu hale „Dudova šuma“ u Subotici.

RADNIČKI – SPARTAK 2:3 (25:23, 17:25, 18:25, 25:17, 6:15)