Subotičani izborili „majstoricu“

Odbojkaši Radničkog pretrpeli su poraz na gostovanju subotičkom Spartaku u drugoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije. Subotički „golubovi“ su na parketu hale „Dudova šuma“ slavili sa maksimalnih 3:0 u setovima – 25:20, 25:20, 25:22, pa će tako odluka o budućem polufinalisti plej-ofa pasti u trećem, odlučujućem meču, koji se igra u utorak, 9. marta, u kragujevačkom „SBB Jezeru“.

Otputovali su Kragujevčani na krajnji sever Srbije sa namerom da završe započeti posao i osiguraju mesto u završnici borbe za titulu, ali su umesto toga naišli na žestok odgovor borbene ekipe Spartaka, koja je očigledno izvukla pouke posle poraza u prvom meču i ubedljivom pobedom vratila je četvrtfinalnu seriju na sam početak.

Nakon rezultatskog egala na samom startu uvodnog seta, Subotičani na krilima raspoloženog Jungića uspevaju da steknu solidnu zalihu od šest poena (15:9), ali je Radnički vrlo brzo prepolovio ovaj zaostatak (16:13).

Usledio je novi nalet domaćina, koji nakon bloka Pavlovića dolazi do šest poena prednosti (20:14). Menjao je trener Radničkog Dragan Kobiljski srednjake, šansu je prvi put posle duže pauze usled zdravstvenih problema dobio i Dušan Lopar, ali to nije poremetilo ritam igre Subotičana, koji nakon uspešnog bloka Tumbasa dolaze do šest set lopti (24:18), da bi tačku na ovu deonicu stavio najraspoloženiji u redovima domaćina Nemanja Jungić za konačnih 25:20.

Početak drugog seta obeležio je Kubanac Rikardo, koji je sa dva uzastopna asa omogućio Subotičanima prvo opipljivije vođstvo u ovom periodu igre (6:3). Na tehnički tajm-aut domaćin je otišao sa sedam poena „viška“ (12:5), da bi samo par trenutaka kasnije bilo maksimalnih „plus osam“ za ekipu trenera Igora Zakića (14:6), pa je već tada bilo jasno da se Kragujevčanima ne piše ništa dobro ni u ovom setu.

Sigurnom igrom odbojkaši Spartaka su održavali stečenu prednost u nastavku seta. Šumadinci su u finišu deonice uspeli da priđu na tri poena zaostatka, ali dalje od toga nisu mogli. Subotičani su dobili i ovaj set rezultatom 25:20 i došli na korak do konačnog trijumfa.

Treći set je doneo najžešći otpor izabranika trenera Dragana Kobiljskog. Ponovo je domaći tim bolje ušao u set i poveo sa 7:5, ali su Kragujevčani nakon dve uzastopne greške Nikolića preokrenuli na 10:9.

Tada je ponovo na scenu stupio nezaustavljivi Jungić, koji je uz podršku mladog Nikolića odveo ekipu Spartaka na „plus četiri“ (16:12). Nastavio je Jungić da muči Šumadince, ali je na drugoj strani stigao odgovor od strane Irfana Hamzagića, koji je najzaslužniji što se Radnički u samom finišu seta spustio na samo poen zaostatka (21:20).

Finiš ove deonice donosi pravu dramu. Pavlović je uspešnim blokom omogućio domaćinu tri meč lopte, ali je Kubanac Rikardo servis greškom vratio Kragujevčane u igru. A onda, po ko zna koji put na ovom meču, stvari je u svoje ruke preuzeo Jungić, koji je uspešnim blokom zapečatio sudbinu Šumadinaca – 25:22 i 3:0 za Spartak u setovima.

Pomenuti Jungić je utakmicu završio sa 18 osvojenih poena, dok je na drugoj strani prednjačio kapiten Radničkog Irfan Hamzagić sa 22 poena.

Kragujevčani imaju jako malo vremena da se oporave od ovog poraza i pripreme za odsudnu bitku sa Subotičanima, koja je na programu u utorak, 9. marta, od 17 časova u „SBB Jezeru“.

Pri tom, odbojkaši Radničkog moraju da misle i na predstojeće finale Kupa Srbije protiv kraljevačke Ribnice do koga je ostalo još svega šest dana.

Ipak, svedoci smo toga da su učenici Dragana Kobiljskog nebrojeno puta tokom ove sezone pokazali da su u stanju da budu najbolji kada je to najpotrebnije, tako da je za očekivati da uspešno odgovore i predstojećem izazovu, i da će pobedom u „majstorici“ protiv Subotičana na svom parketu osigurati mesto među četiri najbolje ekipe domaćeg šampionata.

SPARTAK – RADNIČKI  3:0 (25:20, 25:20, 25:22)