„Studenti“ demolirali Gvozdeni puk

Nekadašnji prvak države i učesnik Lige šampiona, kragujevački Ekonomac, nezadrživo gazi ka povratku u elitni rang takmičеnja, Prvu futsal ligu Srbije. Oštricu bivšeg šampiona na svojoj koži ovog vikenda osetila je ekipa Gvozdenog puka iz Niša, koja je iz „SBB Jezera“ ispraćena sa osam golova u svojoj mreži – 8:0 (3:0).

U prvih deset minuta utakmice mreže su mirovale, a onda je za nepunih šezdeset sekundi Ekonomac pogocima Lazara Marinkovića i Andreje Stojčevskog došao do prednosti od dva gola. Pre odlaska na odmor u strelce se upisao i Jovan Brdar za više nego dovoljnih 3:0 na poluvremenu.

Drugo poluvreme je dobro došlo „studentima“ da dodatno poprave gol razliku. Mrežu ekipe iz Niša, koja ničim nije opravdala svoj pompezni naziv, u nastavku utakmice tresli su redom Andreja Stojčevski, Jovan Brdar, Aleksa Milivojević, Lazar Marinković i Kristijan Vasić za ubedljivih 8:0.

Nakon šest odigranih kola, Ekonomac je i dalje jedina ekipa sa maksimalnim bodovnim učinkom u Drugoj futsal ligi Srbije.

Narednog vikenda „studenti“ putuju za Obrenovac, gde ih očekuje duel sa ekipom Paleža.

EKONOMAC – GVOZDENI PUK 8:0 (3:0)

Dvorana
: „SBB hala Jezero“.
Sudije: Branko Galić, Milan Jeremić i Strahinja Radović.
Strelci: 1:0 L. Marinković u 11, 2:0 Stojčevski u 12, 3:0 Brdar u 17, 4:0 Stojčevski u 24, 5:0 Brdar u 27, 6:0 Milivojević u 35, 7:0 L. Marinković u 39, 8:0 Vasić u 39. minutu.
Žuti kartoni: Rakić (Ekonomac), Pešić (Gvozdeni puk).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, STOJANOVIĆ, Đurović, Rakić, Digić, Milivojević, Tanasković, Brdar, I. Marinković, Milenković.

GVOZDENI PUK: STOJKOVIĆ, PEŠIĆ, MITROVIĆ, RISTIĆ, OBRADOVIĆ, Zlatić, Ivečić, Dragišić, Živić, Tasić, Vasić, Đačanin.