Star ukočio Radnički, Radnički 1950 lako sa Aleksinčanima

Polovičan učinak kragujevačkih ekipa u Drugoj muškoj ligi Srbije ovog vikenda. Košarkaši Radničkog su nakon tri vezane pobede pretrpeli poraz na gostovanju novosadskom Staru (82:88), dok je njihov gradski rival Radnički 1950 bio ubedljiv u susretu sa Napretkom iz Aleksinca (93:72).

Za razliku od prethodnog duela sa ekipom Stara u „SBB hali Jezero“, u kome su na prilično lak i ubedljiv način došli do trijumfa, košarkaši Radničkog ovoga puta su naišli na izuzetno motivisanog i napadački veoma raspoloženog protivnika, koji im je naneo treći poraz u tekućoj sezoni – 88:82 (19:18, 34:19, 23:25, 12:20).

Kragujevčanima je „došlo glave“ loše defanzivno izdanje u drugoj četvrtini, u kojoj su primili čak 34 poena, što ih je koštalo dvocifrenog zaostatka na kraju prvog poluvremena (53:37). Uspeli su, doduše, puleni trenera Stevana Mijovića da se rezultatski vrate u meč, prišavši na samo pet poena zaostatka u samom finišu utakmice (85:80), ali su onda sa par ishitrenih poteza zakopali priliku za preokret.

Centralna figura susreta bio je nekadašnji košarkaš Radničkog, a sada kapiten Stara Danilo Mijatović, koji je svom bivšem klubu ubacio 24 poena, uz samo tri promašaja iz igre i stoprocentnim učinkom u šutu za tri poena (4/4). Mijatović je odgovarajuću podršku imao u Bošku Bumbiću, koji je postigao 19 poena, a sledili su ih Nemanja Žigon sa 12 i Ratko Arsović sa 10 postignutih poena.

Mihailo Jovičić je i ovoga puta opravdao epitet „prve violine“ kragujevačkog tima, završivši meč sa 25 postignutih poena. Mihailo Todorović je upisao još jedan „dabl-dabl“ sa 19 poena i 10 skokova, dok je Đorđe Milosavljević zastao na učinku od 12 postignutih poena.

Radnički se uprkos porazu zadržao na čelu tabele A grupe Druge muške lige Srbije, gde mu od ovog kola ponovo društvo pravi somborski Džoker, koji je sinoć deklasirao Železničar u Čačku sa 112:79.

Sivilo ovog takmičarskog vikenda razbili su košarkaši Radničkog 1950, koji su sigurnom igrom došli do svog četvrtog trijumfa u B grupi Druge muške lige Srbije, savladavši na svom parketu ekipu Napretka iz Aleksinca u utakmici 12. kola – 93:72 (18:14, 27:28, 23:13, 25:17).

Nakon prilično ujednačene borbe u prve dve deonice, gde nijedna ekipa nije uspevala da dođe do neke opipljiviji prednosti, Šumadinci su u trećoj četvrtini dodali gas i pre svega dobrom igrom u odbrani stigli su do dvocifrene prednosti, koju su dodatno uvećali u završnih deset minuta utakmice.

David Burgić bio je najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 24 postignuta poena, uz izvanredne procente šuta (3-3 za dva i 6-8 za tri poena). Luka Igrutinović je brojci od 20 postignutih poena dodao i 13 asistencija, dok je blizu „dabl-dabl“ učinka bio i Andreja Bačarević, koji je upisao 16 poena i 9 asistencija. Spisak dvocifrenih igrača u ekipi trenera Nenada Nikolića zaključio je Predrag Panišić sa 12 poena.

U gostujućoj ekipi prednjačio je Vukadin Petrović sa 15 postignutih poena, dok su Luka Šebrek i Aleksandar Milutinović ubacili po 14 poena.

Kragujevčani ovu kalendarsku godinu završavaju na šestoj poziciji sa 18 sakupljenih bodova.

Takmičenje u obe grupe Druge muške lige Srbije nastavlja se 14. januara, kada će Radnički ugostiti Hercegovac iz Gajdobre, dok košarkaše Radničkog 1950 očekuje gostovanje beogradskom Beku.