Sloboda savladala Radnički u Užicu!! (VIDEO)

Pred oko dve i po hiljade gledalaca u dvorani „Veliki park“ u Užicu, košarkaši Slobode savladali favorizovanog ABA ligaša u neizvesnoj završnici. U poslednjem minutu kanonada trojki na obe strane, slično utakmicama Evrolige. Nakon niza trojki na obe strane, Ljubojević je ubacio poslednju na ovoj utakmici i izazvao veliko slavlje domaćih navijača.

Gosti su utakmicu počeli bez klasičnog centra, a domaći su na samom početku bili stegnuti dok ih je sjajna publika držala u rezultatskom egalu.

Radnički je u prvoj deonici imao blagu prednost, a u drugih deset minuta Sloboda je, predvođena Stevovićem i Obrenovićem otišla na velikih plus osam u 18. minutu meča.

Radnički je uspeo do poluvremena da smanji na solidnih 36:32 u korist domaćih.

Serija promašaja gostujućih igrača na samom otvaranju treće deonice prouzrokovala je da se Sloboda ponovno odlepi na još većih 44:35 u 25. minutu meča. Vlada Vuksanović je u tom momentu bio najefikasniji igrač Radničkog sa devet postignutih poena.

Ekipa Slobode je do kraja treće deonice uspešno održavala jednocifrenu prednost na oko „dva do tri poseda“ i činilo se da Radnički nema rešenja, s obzirom da je šut (psihološki) ponovo stao.

Stefan Sinovec je srcem krenuo u poslednju deonicu da kao kapiten povuče svoj tim, ali su gosti imali odgovor na igru „dva na dva“ Kragujevčana. Dača Mijatović je osetio nameru svog kapitena i jednog od najbliskijh drugova, pa je jakim skokom u napadu i čvrstom igrom doprineo da se osvoji par veoma važnih, „ničijih“ lopti.

Radnički je na pet minuta pre kraja imao posed i minus od pet poena, a Nikolić je tražio minut odmora, ne bi li probao da svoje igrače trgne sa lošeg koloseka.

Međutim, nakon minuta provedenog na klupi, gosti su zabeležili par promašaja, te se ušlo u završnicu utakmice sa blagom prednošću Slobode. Sjajni Vasić je držao domaće pogađajući van linije 6,75, a  Radnički tek u 38. minutu trojkom jednog od najiskusnijih, Bojana Krstovića, dolazi u potpuni egal na 62:62.

Domaći u 39. minutu beleže tri izgubljene lopte (dva loša dodavanja i koraci), te omogućavaju Radničkom da mirnim napadom dođe do bodova. Međutim, nakon faula Vuksanovića, Vasić ide na liniju penala i pogađa veoma hladnokrvno oba, a Radnički zove tajm-aut.

Nakon odmora, fantastični Bojan Krstović ponovo pogađa trojku i Radnički dolazi do pola koša prednosti. U sledećem napadu, Anđić vraća trojku i Sloboda odlazi na plus dva. Nakon tajm-auta, Stiven Marković trojkom dovodi goste do prednosti, a Ljubojević u poslednjim sekundama još jednom vraća trojku i fantastični poslednji minut ove utakmice pripada  domaćima, koji zadržavaju dva boda u Užicu.

Vasić je kod pobednika ponovo isplivao sa 15 poena i 5 asistencija, Obrenović, Anđić i Stevović sa po deset koševa, a Arnautović je ubacio osam.

Kod Kragujevčana, najefikasniji je bio Stefan Sinovec sa 14 poena i pet skokova,  a pratili su ga KRstović i Ćapin sa po 11, a Stiven Marković je zabeležio 10 poena.

Domaći su zabeležili čak 19 izgubljenih lopti ali su uspeli da zabeleže pobedu protiv Kragujevčana. Radničkom je ovim porazom još više otežan put među prve četiri ekipe u ligi.

KK Sloboda Užice – KK Radnički   72:70 (20:19, 16:13, 14:13, 22:25)

Dvorana: Veliki Park
Gledalaca: 2500.
Sudije: Juras, Glišić, Milojković.
Osvojene lopte: Sloboda 4, Radnički 10.
Izgubljene lopte: Sloboda 19, Radnički 6.
Asistencije: Sloboda 4, Radnički 7.
Lične greške: Sloboda 20, Radnički 24.

SLOBODA: Arnautović 8, Anđić 10, Ljubojević 7, Kutlešić 1, Vasić 15, Stevović 10 (5 sk), Korčegin, Ćosović, Vučićević 2, Jevtović 9 (6 sk), Obrenović 10 (6 sk), Diković.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 14 (5 sk), Ćapin 11, Jović, Marković 10, Birčević 6, Borisov 2, Dimić, Nikolić 2, Krstović 11, Mijatović 5, Vuksanović 9.