Slatka osveta Bojovićevih učenika: Ekonomac „pregazio“ Beogradski FON u revanš utakmici polufinala plej-ofa i zakazao finale sa braniocem titule Loznicom

Pre nešto manje od mesec dana igrači Beogradskog FON-a su u kragujevačkoj „SBB hali Jezero“ proslavljali pobedu nad domaćim Ekonomcem u finalnoj utakmici Kupa Srbije, a sinoć su se u istoj toj dvorani, u duelu sa istim rivalom, proveli kao bos po trnju. Izabranici trenera Vidana Bojovića su nakon tesno izvojevanog trijumfa u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa u „Šumicama“ prosto „pregazili“ beogradske „studente“ u revanšu i ubedljivim trijumfom rezultatom 7:3 (5:2) čekirali kartu za finale ovogodišnjeg prvenstva, gde ih očekuje duel sa braniocem titule, ekipom Loznice Stari Grad 2018.

Prisutna publika je na samom početku utakmice imala priliku da uživa u pravom vatrometu golova. Ekonomac je već u drugom minutu došao do prednosti pogotkom Tomića, da bi samo dva minuta kasnije Kristijan Vasić duplirao vođstvo domaćina. Gosti su uzvratili u 7. minutu kada je Pešić smanjio na 2:1, ali je usledio žestok i munjevit odgovor Kragujevčana, koji pogocima Mateje Ćirke u 8. i Lazara Marinković u 9. minutu stižu do nešto osetnije rezultatske prednosti od tri gola razlike (4:1).

Da se Beograđanima sprema debakl u „SBB Jezeru“, postalo je jasno kada je Miloš Simić u 12. minutu povisio prednost Ekonomca na ubedljivih 5:1. Pogodak Vladimira Lazića u 15. minutu samo je delimično ublažio zaostatak gostiju iz prestonice pred odlazak na odmor.

Nakon prave goleade u prvih dvadeset minuta utakmice, početak drugog poluvremena donosi period blagog zatišja na terenu, koji je potrajalo sve do 30. minuta kada je Ljujić smanjio na 5:3, čime je uneo određenu dozu neizvesnosti u pogledu konačnog epiloga. Ipak, sve nade beogradskih „studenata“ potopili su Saša Digić i Lazar Marinković, koji je svojim drugim pogotkom na utakmici stavio tačku na sjajno izdanje ekipe trenera Vidana Bojovića.

„Studenti“ će u svom prvom finalu plej-ofa još od 2019. godine za protivnika imati aktuelnog šampiona Srbije, ekipu Loznice Stari Grad 2018, koja je u oba polufinalna duela bila uspešnija od Vranja (4:1 i 6:1).