Sjajni Radnički „oduvao“ Krku

Pred oko dve hiljade gledalaca u dvorani u Novom Mestu, jako motivisani Radnički fantastičnom igrom osvojio nove bodove u ABA ligi i tako potvrdio pobedu nad Partizanom. Teriko Vajt pružio odličnu partiju, Ćapin opet bez minuta odmora.

Već prva deonica nakon egal početka pokazuje snagu  i motivaciju Kragujevčana u ovom momentu. Radnički pravi seriju 13:2 u prvoj deonici i pokazuje da je izuzetno raspoložen za košarku, neposredno pred Kup, ali i desetkovan povređenim igračima.

Novajlija Kajli Vizer je krenuo u startnoj petorci, s obzriom da je Ratka Vardu poveda omela i da neće biti u „pogonu“ do kraja tekuće sezone. Borisov i Krstović posle dužeg vremena u startnih pet, a Stefan Jović i Miloš Dimić među 12 igrača gostiju.

Malo manje poena postignuto je u drugoj deonici, ali je Radnički, po dogovoru iz svlačionice rezultatski rešio u svoju korist i drugu deonicu, gledajući taj period posebno.

U drugom poluvremenu Radnički je demonstrirao još bolju partiju, sa čvršćom odbranom i sjajnim napadom. Krka je u svojoj dvorani postigla 19 poena za drugih dvadeset minuta igre i tako nije imala nikakve šanse za pobedu.

Emening se probudio iz “ zimskog sna “ i Radnički je, uz njegov doprinos imao dvocifrenu rezultatsku razliku  već polovinom treće deonice. Domaći su u jednom momentu zapretili vrateći se na deficit od samo šest poena, kada je bivši igrač Radničkog, Uroš Lučić, neočekivano „digao“ tri poena i pogodio.

Međutim, u poslednjim minutima gosti još više stežu odbranu i utakmicu završavaju serijom 22:3, a domaćinu prepuštaju samo osam poena u poslednjoj deonici. Slobodna bacanja možda nisu bila jača strana, ali bitne trojke su pogađane i rezultat je na kraju okromnih 52:77.

Radnički je ponovo imao više asistencija i skokova od protivnika, imao 9 ukradenih lopti, a domaći su imali i 15 izgubljenih lopti uz sve to, bez posebno raspoloženog igrača. Kada se svi parametri uzmu u obzir zaslužena pobeda Kragujevčana koji su bili bolji u svim parametrima košarkaške igre i statistike.

Najbolji u redovima pobednika, bio je, posle nekog vremena „sakrivanja“ iza Ćapina, sjajni Teriko Vajt, koji je postigao 17 poena, uz osam skokova i isto toliko pretrpljenih faulova (indeks korisnosti 31). Pobedi Radničkog doprineli su i Marković i Emening sa po 13 poena, a Ćapin je uz 12 poena „podelio“ 6 asistencija.

Kod neraspoloženog domaćina, najefikasnije je bio Jure Lalić sa 13 poena i 6 skokova, dok je Uroš Lučić postigao 10 poena, a Jaka Klobučar sedam. Veliki Matjaž Smodiš je pokazao da se još nije vratio u formu, postigavši samo pet poena za 18 minuta na parketu.

KK Krka Novo Mesto – KK Radnički 52:77 (18:21, 15:17, 11:15, 8:24)

Hala: U Novom Mestu.
Gledalaca: 2200
Sudije: Radović Sreten, Muhvić Dubravko, Hordov Tomislav (svi iz Hrvatske).

KRKA: D.Lorbek 2,Vladovič, Rojc 4, Lalič 13 (6 sk), Pavič 5, Zatežić, Lučić 10 (3 sk), Kastrati 6, Krampelj, Bolčina, Klobučar 7, Smodiš 5 (5 sk).

RADNIČKI: Miljenović, Ćapin 12 (6 as), Jović, Marković 13 (6 sk), Emening 13 (6 sk), Birčević, Borisov 8, Dimić, Krstović 10, Mijatović, Vjat 17 (8 sk), Vizer 4.

U Košarkaškoj Srbiji sledi Kup Radivoja Koraća koji se igra u kragujevačkoj hali Jezero. Prve četvrfinalne utakmice igraju se u četvrtak, 7. februara. Druga dva četvrtfinala igraj use u petak, u subotu su polufinala, a u nedelju u 21h je finale Kupa Radnivoja Koraća.