Simić u foto-finišu za „brejk“ Ekonomca u „Šumicama“

Prvi duel polufinalne serije plej-ofa Prve futsal lige Srbije između kragujevačkog Ekonomca i Beogradskog FON-a pripao je Šumadincima, koji su večeras slavili u hali „Šumice“ sa 4:3 (2:1). „Studenti“ će tako u subotu u svom „SBB Jezeru“ imati priliku da stave tačku na ovu seriju i obezbede plasman u finale plej-ofa.

Baš kao i u prethodna tri ovosezonska duela večerašnjih rivala, i ovoga puta je sve „prštalo“ na parketu hale „Šumice“. Kragujevački „studenti“ su prvi povukli nogu i pogotkom Ćirke stigli su do početnog vođstva u 7. minutu. Izjednačio je Ljujić pet minuta kasnije, da bi četiri minuta pre odlaska na odmor Lazar Marinković vratio prednost Ekonomcu – 2:1.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 31. minuta, kada je golman FON-a Josimović udarcem iz svog golmanskog prostora pogodio nebranjenu mrežu kragujevačkog tima. Miloš Simić je u 34. minutu po treći put doveo Ekonomac u vođstvo, ali je stigao ekspresan odgovor od stane Pešića, koji je udarcem sa distance savladao nemoćnog Milanovića.

U momentima kada je semafor u hali „Šumice“ odbrojavao poslednje sekunde, na scenu je ponovo stupio fantastični Simić, koji je posle uigrane akcije iz kornera po drugi put zatresao mrežu domaćeg tima i doveo Kragujevčane na korak do završne borbe za titulu.

Revanš je na programu već u subotu u „SBB hali Jezero“, sa početkom u 19.30 časova. Ukoliko kragujevački „studenti“ i ovoga puta budu uspešniji od svojih beogradskih kolega, naći će se u finalu plej-ofa, gde ih očekuje duel sa boljim iz drugog polufinalnog para koji čine branilac titule Loznica Grad 2018 i ekipa Vranja (prvi meč pripao Lozničanima – 4:1). U slučaju da ekipa Beogradskog FON-a trijumfuje u revanšu, igraće se još jedna utakmica u „Šumicama“.