Senzacija u Kragujevcu

Posle eliminacije iz EHF kupa, rukometašice Radničkog nastavile su takmičenje u domaćem šampionatu.

Na parketu dvorane Jezero, pomalo neočekivano, u zaostaloj utakmici 12. kola Superlige Srbije “tigrice“ su igrale nerešeno sa aktuelnim šampionom, ekipom Zaječara 26:26 (17:13).

Kragujevčanke su u duel protiv favorizovanog protivnika ušle znatno oslabljene neigranjem nekoliko igračica koje su povređene, pa bod iz večerašnjeg duela ima još veću draž.

Vredno je pomenuti da je prekinut pobedonosni niz gošći u Superligi, koji traje još od sezone 2009/10.

Izabranice trenera Aleksandra Đurovića uzele su bod šampionu, a vrlo lako je moglo da se dogodi da to budu i dva. Naime, Kragujevčanke su gotovo sve vreme bile u vođstvu, imale u 52. minutu i 25:21, ali su u finišu dozvolile Zaječarkama da dođu na gol zaostatka, a potom sa zvukom sirene da postignu izjednačujući gol.

Kragujevačke rukometašice su i dalje na četvrtoj poziciji ligaške tabele sa 14 osvojenih bodova.

Inače, tokom dana u kragujevački klub stigla je iskusna Slavica Koperec sa kojom je postignut dogovor o ostanku do kraja sezone, a za novi klub debitovaće u subotu na meču 14. kola protiv niške Naise.

Radnički (Kg) – Zaječar 26:26 (17:13)

Kragujevac
Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 500.
Sudije: Nenadić i Stefanović (Beograd).
Sedmerci: Radnički (Kg) 5 (2), Zaječar 2 (2).
Isključenja: Radnički (Kg) 18, Zaječar 14 minuta.
Crveni kartoni: Marijana Tanić (Radnički) u 60. i Jasmina Kukić-Radojičić u 60. minutu.

RADNIČKI (KG): Ćosić (5 odbrana), Pokrajac, Jovanović, Kevrešan-Mačužić, Tanić 2, Stepanović 7, Radosavljević 1 (1), Čairović 3 (1), Knežević, Milić 6, Tošović (10 odbrana), Balać, Kukić-Radojičić 5, Filipović, Obućina, Stoiljković 2.

ZAJEČAR: Stanojević, Matić 1, Peraica, Stojanović, Vučković 4, Nikolić, Nišavić 2, Pislaru (10 odbrana), Alonso 6, Stevanović, Zebić 7 (2), Georgijev 1, Dragoljubović, Šopronji, Benzal 3, Gorilska 2.

Igračica utakmice: Katarina Stepanović (Radnički).