Sanja Radosavljević izrešetala Kikinđanke

Sanja RadosavljevićRukometašice Radničkog upisale su novi trijumf u Super ligi Srbije, pošto su večeras u svom „Jezeru“ savladale ekipu Kikinde sa ubedljivih 33:17 (14:7), u meču 11. kola.

Popularne „Tigrice“ su opravdale ulogu favorita na ovom susretu i uz sjajnu podršku od oko 200 navijača došle do devetog prvenstvenog trijumfa.

Već na poluvremenu su Kragujevčanke stekle osetnih sedam golova viška, pre svega zahvaljujući sjajnoj odbrani, da bi u nastavku samo uvećale prednost na konačnih 33:17. Bilo je prostora i za atraktivne poteze aktuelnih šampionki Srbije, a trener Radosavljević je pružio šansu svim raspoloživim igračicama.

Zvezda večeri je svakako bila reprezentativka Sanja Radosavljević, koja je nemilosrdno rešetala mrežu gošći iz Kikinde i zaustavila se tek na 15 postignutih golova. Naravno, treba istaći i standardno nesavladivu Jovanu Risović na golu, koja je imala 18 uspešnih intervencija.

„Tigrice“ su nakon ove pobede ostale na prvom mestu superligaške tabele, sa bodom prednosti u odnosu na ekipu Izvora, ali i sa utakmicom više u odnosu na tim iz Aranđelovca.

U narednom kolu rukometašice Radničkog gostovaće pretposlednjem Kučevu.

ŽRK Radnički – ŽORK Kikinda  33:17 (14:7)

Kragujevac
Dvorana: “Jezero”.
Gledalaca: 200
Sudije: Nikola Vasilijić,Predrag Zdravković
Sedmerci:  Radnički 4(3), Kikinda 3(2)
Isključenja: Radnički 6 min, Kikinda 10 min

RADNIČKI: Ćosić (9 odbrana), Petrović, Prijović 3, Tanić 3, S. Radosavljević 15, N. Radosavljević, Radović 2, Stajković, Simić 1, Lukić 1, Risović (18 odbrana), Dukić 3, Tatar 1, Kulić, Todorović, Janjušević 4.

KIKINDA: Aleksić (8 odbrana), Bajkin, Šicar 1, Mitrović 5, Ardala 2, M. Agbaba, Lazendić 5, Kovačić 1, J. Agbaba 2, Đurašinović (3 odbrane), Stepanović, Sivčev, Lazić, Ristić 1.