Sanja Petrović obezbedila pobedu Trijumfa

Fudbalerke Trijumfa igraju sve bolje i osvajaju bodove

Posle pobede u Sivcu u susretu sa Poletom proteklog vikenda, fudbalerke bivšeg superligaša Trijumfa juče su u Rekovcu, gde igraju kao domaćini, osvojile nova tri boda. One su u 10. kolu Prve lige Srbije savladale iskusniju ekipu Kolibrija iz Kuršumlije minimalnim rezultatom 1:0, posle ravnopravne igre i sa više pokušaja da se postigne gol.

Susret je odlučen početkom drugog poluvremena, a jedini pogodak postigla uporna i ofanzivna Sanja Petrović, desni bek Trijumfa. Pored toga što igra čvrsto u odbrani, ona je na ovoj utakmici pokazala i realizatorske sposobnosti. Odlično se snašla pred golom gošći iz Kuršumlije u 49. minutu posle odličnog centaršuta Sanje Prodanović.

Do kraja susreta, igračice Kolibrija pokušavale su da dođu do izjednačenja i eventualnog preokreta, ali je odbrana Kragujevčanki bila sigurna.

SANJA PETROVIC za KG SpportDesni bek Sanja Petrović za svoj rođendan obezbedila pobedu Trijumfa

Interesantno je napomenuti da je strelac odlučujućeg pogotka Sanja Petrović na ovaj način uveličala i svoj 18. rođendan i sticanje punoletstva.

Ovom pobedom, sa osvojenih 17 bodova, Trijumf se izjednačio sa drugoplasiranom Šumadijom 1903, i ima samo tri boda manje od vodećeg Obilića iz Beograda.

Trijumf – Kolibri (Kuršumlija) 1:0 (0:0)

REKOVAC
Stadion: Levča.
Gledalaca: 50.
Sudija: Aleksandra Nedeljković (Topola).
Strelac: Petrović u 49. minutu.

TRIJUMF: Mijailović, Petrović, Biberčić, Radisavljević, Đuričić, Šmigić, Milosavljević, Prodanović, Jovanović, Stoimirović, Samčović.

KOLIBRI: Radosavljević, Stoiljković, Gilić, Dramićanin, Žujović, Despotović, Radulović, Milanović, Todorović, Danković, Marković(Vićentijević).

IGRAČ UTAKMICE: Sanja Petrović (Trijumf)

Juče su odigrane još dve utakmice 10. kola Prve lige Srbije za žene. Lider Obilić je pobedio Lavice Dubočicu iz Leskovca sa 3:0, a Polet iz Sivca savladao je „fenjeraša“ Fruškogorca u Petrovaradinu sa 7:1.

Fudbalerke Šumadije 1903 danas gostuju u Jagodini, gde se sastaju sa istoimenim timom. U narednom, 11. kolu, Trijumf je domaćin vodećem Obiliću, a fudbalerke sa Bubnja imaju lakši posao, jer dočekuju Lavice Dubočicu.