Palilulci ubedljivo osvojili važne bodove

Fudbaleri Arsenala odigrali su efikasno i osvojili bodove za priključak sredini tabele

U derbiju ekipa koje se bore za opstanak, fudbaleri Arsenala su u 19. kolu  Zone „Morava“ zabeležili najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni. Sa šest golova ispratili su goste iz Novog Sela kod Vrnjačke Banje i nagovestili bolje dane za zonaša iz Palilula.

Obe ekipe ušle su u duel sa ambicijama da osvoje bodove koji im omogućavaju priključak ekipama iz sredine tabele. Međutim, domaći tim brzo je došao u vođstvo i oslobodio se pritiska da mora da pobedi.

U trećem minutu seriju pogodaka otvorio je Bojan Milutinović. Bila je to brza akcija preko desne strane i povratna lopta Dušana Sretenovića, koju je napadač domaćina lob udarcem pretvorio u pogodak. Šansu da poveća prednost Arsenala imao je Bojan Spasojević, ali je sa 10 metara pogodio golmana gostiju koji mu je izašao u susret.

Novoselci su u 37. minutu propustili priliku za izjednačenje, nakon što je Nemanja Strugarević, u želji da lobuje golmana Arsenala Jovana Rafailovića, prebacio prazan gol.

Pet minuta pred odlazak na odmor domaći tim je udvostručio prednost. Sa desne strane upućenu loptu po zemlji Milutinović je iz blizine poslao u mrežu i drugi put se upisao u listu strelaca.

BOJAN MILUTINOVICBojan Milutinović je sa dva gola u prvom poluvremenu najavio ubedljivu pobedu Arsenala

Posle odmora, koji je, kako se pokazalo, više prijao domaćim igračima, Arsenal je pokazao pravo lice. Odigrao je sigurno u odbrani, koju je predvodio kapiten Srećko Lazović, i postigao još četiri gola, iako je poslednjih pola sata imao igrača manje na terenu zbog povrede Vojkana Prodanovića, koga trener Željko Buzić nije mogao da zameni, jer je pre toga izvršio sve tri predviđene izmene.

U 54. minutu u listu strelaca upisao se ofanzivni levi bek Goran Baroš i nagovestio ubedljiv poraz Omladinca.

Seriju pogodaka nastavio je rezervista Miloje Otović, samo što je ušao u igru, posle akcije preko leve strane u 60. minutu. Osam minuta kasnije isti igrač je povećao prednost Palilulaca na 5:0.  Otović je u 72. minutu propustio priliku da ostvari i het-trik, jer je iz blizine loptu poslao pored prazne mreže.

Najefektniji pogodak na utakmici, kojim je „overena“ ubedljiva pobeda domaćina, postigao je rezervista Zlatko Stefanović u 85. minutu. Sa leve strane loptu je u prazan prostor ubacio Spasojević, a Stefanović utrčao pored odbrane gostiju i jakim udarcem loptu poslao u levi gornji ugao nemoćnog golmana Ljubivoja Gočanina, postavivši konačnih 6:0.

Sa utakmice Arsenal - Omladinac, za KG SportFudbaleri Omladinaca (beli dresovi) nisu uspeli da zadrže napadače Arsenala

Veoma važne bodove, posle poraza na svom terenu od čačanske Slobode, osvojili su i fudbaleri Slavije pobedom od 2:1 na gostovanju u Lađevcima, čime su se vratlili u gornji deo tabele. U ostalim susretima 19. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Ovčar – Jošanica 3:0, Orlovac – Takovo 2:0, Tutin – Trepča 0:0, Sloboda – Bane 2:0, Polet (T) – Karađorđe 1:1. U ovom kolu slobodno je bilo Dragačevo.

U narednom kolu odigraće se gradski derbi kragujevačkih zonaša u Bresnici, gde će Slavija dočekati Arsenal. U ostalim utakmicama sastaju se: Jošanica – Polet (T), Karađorđe – Sloboda, Bane – Braća Vuković, Omladinac – Tutin, Trepča – Orlovac, Takovo – Dragačevo, a slobodna je ekipa Ovčara.

ARSENAL – OMLADINAC (NS) 6:0 (2:0)

Stadion u naselju Palilule.
Sudija: Dragan Jelušić.
Pomoćnici: Nemanja Bogdanović i Marija Đoković (svi iz Čačka).
Strelci: Milutinović u 3. i 40, Baroš u 54, Otović u 60. i 68. i Stefanović u 85. minutu.
Žuti kartoni: Vuković, Đorđević, Todorov (Arsenal), Ivanović, Jovanović i Crnoglavac (Omladinac)

ARSENAL: Rafailović, Đorđević, Baroš, Lazović, Ivković (Prodanović), Todorov, Sretenović (Stefanović), Vuković, Spasojević, Milutinović, Stević (Otović)

OMLADINAC (NS): Gočanin, Martinović, Milanović, Strugarević, Bojanovski (Jovanović), Crnoglavac, Ristić, Žerađanin, Đorđević (Ivanović), Timko, Ilić.