FK Šumadija 1903: Aranđelovčani se revanširali istom merom

SUMADIJA-1903

U 19. kolu Srpske lige „Zapad“, danas su u gradu pod Bukuljom snage odmerili imenjaci, aranđelovačka i kragujevačka Šumadija, u duelu koji je na kraju pripao domaćinu – 3:2 (2:1). Interesantno je da je istim rezultatom slavio i kragujevački srpskoligaš na Bubnju, u četvrtom kolu jesenjeg dela prvenstva. Zanimljiva utakmica viđena je danas na stadionu Šumadije u Arnađelovcu, u kojoj je domaćin brzo došao do prednosti od dva pogotka, koju izabranici trenera gostiju Tufegdžića nisu mogli da anuliraju.

Već u šestom minutu bilo je 1:0 za Aranđelovčane. Posle centaršuta sa leve strane, Božović, jedan od najzapaženijih u redovima domaćina, uspeo je glavom da sprovede loptu u mrežu Nastića. Samo sedam minuta kasnije isti igrač je ponovo matirao golmana Šumadije 1903 i povećao rezultat na 2:0. Bio je evrogol sa oko 25 metara.

Fudbaleri Šumadije 1903 nisu se predavali i pokušavali su da savladaju Nikolića. To je pošlo za nogom napadaču Nenadu Đurđeviću u 44. minutu, kada je iskoristio ubacivanje Nenadića sa leve strane i glavom, iz neposredne blizine, smanjio rezultat na 2:1.

U drugom poluvremenu gledaoci na stadionu pod Bukuljom videli su još dva pogotka. Rezervista Aranđelovčana Antonijević je odličnim udarcem u 60. minutu sa oko 20 metara primorao golmana srpskoligaša sa Bubnja da i treći put vadi loptu iz svoje mreže.

Nenad DjurdjevicNenad Đurđević je postigao dva gola za Šumadiju 1903, ali je njegov tim ostao bez bodova

Šumadija 1903 brzo je smanjila prednost domaćina na 3:2. U 64. minutu, u kaznenom prostoru Aranđelovčana oboren je Đurđević, pa je sudija Despotović iz Lipničkog Šora pokazao na belu tačku. Napadač Kragujevčana bio je siguran i svojim drugim pogotkom na utakmici smanjio prednost protivnika na 3:2.

Da je rezervista Marko Nikolić bio malo precizniji, Šumadija 1903 mogla je danas da se vrati neporažena i ujedno ne dozvoli Aranđelovčanima da se revanširaju istom merom za poraz na Bubnju u prvom delu ove sezone.

Šumadija (A) – Šumadija 1903 3:2 (2:1)

Aranđelovac
Stadion: Šumadije.
Gledalaca: 200.
Sudija: Despotović (Lipnički Šor).
Pomoćnici: Nikitović (Čačak), Stojković (Požega).
Strelci: Božović u 6. i 13. i Antonijević u 60. za Šumadiju (A), Đurđević u  44. i 64. iz jedanaesterca za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Jaćimović, Matijašević, Matić (Šumadija (A), Drašković, Knežević,Grujičić (Šumadfija 1903).
Crveni karton: Beloica u 90. minutu (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA(A): Nikolić, Matijašević, Mihailović, Matić, Marjanović, Drašković, Pavlović, Karadinović(Antonijević), Božović, Milojević, Jovanović.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Beloica, Marić, Drašković (Nikolić), Ljujić, Ljubisavljević, Grujičić,  Aleksa Todorović (Andrej Todorović),  Đurđević, Nenadić, Đukić (Knežević)

Ovim porazom Šumadija 1903 još više je otežala svoj položaj na tabeli i ostaje joj grčevita borba za opstanak u Srpskoj ligi „Zapad“ do kraja prvenstva.

U narednom kolu kragujevački srpskoligaš imaće još jedan težak susret. Na Bubnju će gostovati bivši superligaš Smederevo, jedan od kandidata za povratak u Prvu ligu Srbije.