Sajmonovih 30 poena nedovoljno za pobedu

Radnički nije uspeo da nastavi veliku seriju pobeda. Tradicionalno neugodan rival Kragujevčanima, podgorička Budućnost, bila je bolja po drugi put ove sezone. Domaćin je slavio rezultatom 93:86 (29:27, 22:19, 20:16, 22:24).

Radnički je odlično počeo meč poenima Sajmona i Skota, ali je Budućnost odmah odgovorila serijom 7:0, i tako preuzela vođstvo. Od samog starta meča sudije su zauzele vrlo rigorozan, ali ujednačen kriterijum, koji je ipak više problema napravio Radničkom, jer su do kraja prve deonice svi bekovi gostiju osim kapitena Pavkovića imali po 2 lične greške. Tu činjenicu je dobro koristio trener Podgoričana Radonjić, koji je postavljao napade za Aleksu Popovića, koji je zahvaljujući svojoj fizičkoj građi lako završavao napade leđima protiv bekova Radničkog.

Na drugoj strani, već smo navikli da je Dejvid Sajmon nerešiva enigma za svakog protivnika, pa je američki centar već na kraju prve četvrtine na svom kontu imao 11 poena. Radnički je sredinom druge četvrtine konstantno imao prednost do 6 poena razlike, uz veoma raznovrsnu igru u napadu. Budućnost je držala priključak preko veoma talentovanog, 17-ogodišnjeg pleja Ivanovića, koji je zamenio u 6. minutu prvog organizatora igre Budućnosti Andersona, i za tih 14 minuta postigao 15 poena, uz samo jedan promašaj iz igre, i indeks korisnosti 17.

I pored toga, Radnički je držao prednost do 18. minuta igre, kada je Budućnost velikom serijom, i zahvaljujući lošoj igri u odbrani Gadeforša i Mijatovića uspela da preokrene rezultat, i na poluvreme ode sa prednošću od 6 poena, 51:45.

Budućnost je u drugom poluvremenu nastavila gde je stala, i prednost je polako rasla. Stiven Marković nije imao svoj dan, a zajedno sa Pavkovićem nije bio dovoljno ubojit za izuzetno agresivnu odbranu Podgoričana, koja je na trenutke paralisala protok lopte Radničkog. Nerazumevanje Pavkovića sa Amerikancima Skotom i Sajmonom u par navrata rezultiralo je sa par izgubljenih lopti, što su Podgoričani znali da kazne i prvi put naprave dvocifrenu razliku sredinom treće četvrtine. Ta razlika je održana do kraja deonice, pa je Budućnost u poslednju četvrtinu ušla sa +9, 71:62.

Slično kao i na kraju treće četvrtine, na početku četvrte Radnički deluje smušeno u napadu, dezorganizovano u odbrani. Povreda Bratića koji nije ni doputovao u Podgoricu, kao i neulazak u igru nespremnog Birčevića, nateralo je Nikolića da prvi put ove sezone ukaže šansu Vuksanovići. Budućnost je nastavila da koristi missmatch Popovića sa plejmejkerima Radničkog jako uspešno, tako da je bek Podgoričana došao do najbolje partije sezone-14 poena uz samo jedan promašaj iz igre. Prednost Budućnosti na samo 4 minuta do kraja dostigla je maksimalnih 14 poena razlike, i tada se činilo da će domaćin samo mirno privesti utakmicu kraju. Međutim, serija Radničkog od 8:0 na 2 minuta do kraja dovela je Radnički samo na -6, i dala nadu Kragujevčanima da ipak mogu do trijumfa. Nadu im je raspršio Anderson, koji je pogodio trojku u poslednjim sekundama napada, i tako overio pobedu svog tima. Do kraja meča Sajmon je iskoristio ležerniju odbranu Budućnosti i uvećao svoj konto do fantastične brojke 31, uz čak jednu pogođenu trojku. Na drugoj strani najefikasniji je bio Ivanović sa 20 postignutih poena.