Rutinski: Medicinar deklasiran u „Jezeru“

zrk-radnicki-tigrice

Rukometašice Radničkog savladale su večeras u „Jezeru“ šabački Medicinar sa ubedljivih 32:16, u okviru zaostalog meča 1. kola Super lige Srbije.

Pitanje pobednika večerašnjeg susreta nije se postavljalo ni u jednom trenutku. Domaći tim održao je mali čas rukometa gošćama iz Šapca, koje su u Kragujevac stigle sa željom da izgube sa što manjom razlikom.

Već posle osamnaest minuta igre popularne“Tigrice“ imale su kapitalnih osam golova prednosti (9:1), čime su nagovestile konačan ishod ove utakmice. Prednost Kragujevčanki rasla je iz minuta u minut, a trener Radosavljević je iskoristio priliku da u ovom meču isproba i igračice sa manjom minutažom.

Po efikasnosti prednjačile su Anđela Janjušević sa 8 golova i Sanja Radosavljević sa 5, a vredi istaći i raspoložene golmane – Jelenu Risović sa 12 i mladu Tijanu Ćosić sa 11 uspešnih intervencija.

Narednu utakmicu u prvenstvu rukometašice Radničkog igraju u subotu, 26. septembra, kada će u okviru 3. kola dočekati novajliju u ligi ekipu Kučeva.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Medicinar 32:16 (17:6)

Hala: “Jezero“
Gledalaca: 250
Sudije: Boban Blagojević, Branislav Đokić
Sedmerci: Radnički 3(3), Medicinar  4(3)
Isključenja: Radnički 12 min, Medicinar 2 min.

RADNIČKI: Ćosić(11 odbrana), Petrović 4, Stojković, Prijović 3, Radosavljević S. 5, Radosavljević N 1. Radović 3, Stajković ( 3 odbrane), Simić, Lukić 2, Risović ( 12 odbrana), Dukić 2, Veljković, Todorović 4, Janjušević 8.

MEDICINAR: Vragolić 2, Obrenović, Veselinović, Milošević 2, Čvorić, Mandić, Matić ( 6 odbrana), Ručnov 4, Karić, Šimšić, Mesaroš, Zečević 3, Kukić, Ninković 2, Andrić 3.

Igrač utakmice: Anđela Janjušević.