Rutinska pobeda kragujevačkog ABA ligaša

U devetom kolu ABA lige Radnički iz Kragujevca na svom terenu savladao je ekipu Širokog rezultatom 73:59 (15:12, 23:15, 19:19, 16:13) . Radnički je tako došao do svoje pete pobede u sezoni. Najefikasniji i na ovom meču bio je Teriko Vajt sa 17, dok je Emening dodao 13 poena, a na drugoj strani bio najraspoloženiji Šutalo sa 23, uz 12 poena Planinića.

Utakmica je počela dosta rastrzano. Teriko Vajt, MVP prošlog kola ABA lige, pokušao je odmah na startu ovog meča da nastavi u ritmu iz Zagreba. Ipak, jako loš procenat šuta ga je dosta rano poslao na klupu. Umesto njega je zaigrao novi kapiten Radničkog Sinovec. Ni Ćapin, takođe jedan od zaslužnijih za trijumf u Zagrebu u prošlom kolu, nije dobro otvorio ovaj meč, pa ga je zamenio Stiven Marković. Prva četvrtina završena je rezultatom 15:12, uz jako loš procenat iz igre oba tima.

U drugoj četvrtini Radnički je zaigrao tečnije u napadu, što se poklopilo sa ulaskom Brajana Emeninga u igru. Bio je vrlo aktivan na obe strane terena, postigao 7 poena u prvom poluvremenu, dodao i par skokova, ali je i bio dva puta izblokiran od strane Planinića. Široki je nastavio sa lošim šutem za tri poena, pa je prednost Radničkog rasla i na poluvremenu iznosila velikih 11 poena prednosti – 38:27.

U trećoj deonici ništa značajno se nije promenilo na terenu. Publika je gledala dosta dinamičnu utakmicu, ali sa puno grešaka na obe strane. Vajt je i dalje pokušavao šutevima sa distance, ali ništa nije ulazilo u koš, dok je sa druge strane gotovo svaki njegov prodor donosio korist Radničkom. Gosti su takođe nastavili da promašuju van linije 6,75m, a osim Šutala niko nije uspevao da na svom kontu probije granicu od 10 poena. Aleksandar Ćapin se tek u ovoj četvrtini upisao u strelce, ali je sa 7 vezanih poena održavao prednost Radničkom. U drugom delu treće deonice u gostujućoj ekipi poene su postizali isključivo Šutalo i Planinić, stigavši do 16, odnosno 12 postignutih poena. Pred poslednju deonicu Radnički je zadržao onih 11 poena sa poluvremena, rezultat je glasio 57:46.

Široki je i u ovu deonicu ušao kao i u prethodne – pokušavajući šutevima izvan linije za tri poena da topi prednost Radničkog. Rezultata ponovo nije bilo, tako da je procenat šuta za tri Širokom pao čak do 20%, a prednost Radničkog zahvaljujući Vajtu, koji je tek iz petog pokušaja bio uspešan za tri poena, rasla do maksimalnih 19 poena na 8 minuta do kraja. Do kraja meča oba trenera su dala šansu igračima koji su manje igrali na ovom meču, a kragujevačka publika je naročito aplauzom pozdravila Nenada Miljenovića, koji je dobio 6 minuta da pokaže šta zna i već u prvom napadu sjajno asistirao za Emeninga. Široki je uspeo uz pomoć Šutala, koji je jedini na ovom meču probio granicu od 20 poena, da se još jednom približi na 11 poena, ali dalje nije mogao. Pobedu Radničkog „overio“ je Birčević atraktivnim zakucavanjem uz zvuk sirene.

Radnički – Široki 73:59 (15:12, 23:15, 19:19, 16:13)

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 7, Ćapin 9, Marković 5, Emening 13, Varda 5, Birčević 4, Borisov 2, Krstović 4, Mijatović, Vajt 17, Vortington 7.

ŠIROKI: Šutalo 23, Babić, Planinić 12, Ramljak 2, Naleletić, Peršić, Bošnjak, Šakić 11, Barać 2, Vragović 5, Rikić 4.