Rumunke bolje od „Tigrica“ u prvom meču treće runde KPK

zrk-radnicki-tigrice

Rukometašice Radničkog poražene su u prvom meču treće runde Kupa pobednika kupova na gostovanju rumunskoj Municipal Krajovi sa 22:28 (12:13).

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi, gde se igralo bukvalno gol za gol. Rumunke su, predvođene iskusnom Katalinom Kioraik, u par navrata imale dva gola prednosti, što je ujedno bilo i njihovo najveće vođstvo u prvih pola sata igre.

Na odmor su domaće otišle sa golom prednosti (13:12), da bi na startu drugog poluvremena Ana-Marija Horobet i naša reprezentativka Jelena Živković odvele rumunsku ekipu na „plus tri“ (16:13). „Tigrice“ su uspele da se primaknu na samo gol zaostatka (17:16), ali je onda usledila nova serija domaće ekipe, koja u poslednjih deset minuta susreta ulazi sa četiri gola prednosti (23:19).

Kragujevčanke su pokušale da se ponovo vrate u igru, ali je tada na scenu stupila Kristina Florika, koja je u samom finišu vezala tri gola i osigurala pobedu svog tima.

Pomenuta Katalina Kioraik je sa 6 golova bila najefikasnija u pobedi svog tima, dok je 5 golova dodala Horobetova. Kod Kragujevčanki najbolje su bile Sanja Radosavljević i Anđela Janjušević sa po 6 golova.

Revanš meč igra se sutra, takođe u Krajovi, sa početkom u 16 časova i 45 minuta.

Krajova – Radnički 28:22 (13:12)