Rukometašice Radničkog uspešno prebrodile gostovanje u Smederevu

Rukometašice Radničkog su znatno teže nego što su to očekivale došle do dva izuzetno važna boda na gostovanju ekipi Mladog radnika u Smederevu – 26:23 (10:10), čime su napravile još jedan veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Početak utakmice pripao je Kragujevčankama, koje su u 13. minutu stekle prednost od dva gola (5:3). Međutim, domaće serijom od četiri vezana pogotka uspevaju da preuzmu vođstvo (7:5), koje bi bilo još ubedljivije da na golu Radničkog nije stajala raspoložena Amina Hasanović.

Uspele su Kragujevčanke na blic ponovo da vrate kontrolu nad rezultatom (9:8), međutim borbena ekipa Mladog radnika nije imala nameru da tako lako ispusti konce utakmice iz svojih ruku, pa je sredinom drugog poluvremena bilo „plus tri“ za domaće (17:14).

Tek u samom finišu utakmice Kragujevčanke uspevaju konačno da povežu svoje redove i u jednom silovitom naletu dođu do konačnog preokreta i željene pobede, rezultatom 26:23.

Najveći doprinos ovoj pobedi kragujevačkog tima dale su Ajlin Bjelak sa 7 i Teodora Veličković sa 6 pogodaka, dok su na drugoj strani Milica Petrović, Jovana Jovanović i Andrea Mijailović postigle po 4 gola.

Kolo pre kraja regularnog dela sezone u Super ligi Srbije za žene, rukometašice Radničkog nalaze se na trećoj poziciji, a za plasman u plej-of biće dovoljno da u poslednjem kolu protiv Železničara iz Inđije u svom „SBB Jezeru“ osvoje samo jedan bod.

Darko Grubački, Dušan Vojvodić
Sedmerci: Mladi Radnik 2 (1), Radnički 1 (1)
Isključenja: Mladi Radnik 8 min, Radnički 6 min.

MLADI RADNIK: Petrović 4, Paločević 3, Filipović, Jovanović 4, Ninić 1, Savić, Miloradović, Milojković, Filipović, Anđelović, Kojić 1, Tešić 3, Mijailović 4, Blažić 3.

RADNIČKI: Veličković 6, Dugić, Bjelak 7, Stepanović 5, Nedeljković, Stošić 2, Blagojević, Hasanović ( 14 odbrana,sedmerac), Vlašković, Stoiljković 1, Ilić ( 3 odbrane), Petrović 3, Rašković, Agatunović 2, Vasović, Kolak.

Igrač utakmice: Ajlin Bjelak (Radnički).