Rukometašice Radničkog u četvrtfinalu Kupa Srbije

Rukometašice Radničkog su u utakmici pretkola Kupa Srbije savladale ekipu Vrbasa rezultatom 29:23 (15:12) i tako se plasirale u četvrtfinale našeg najmasovnijeg takmičenja.

Susret je počeo kako se poželeti može za domaćina, koji već u 6. minutu pogotkom Katarine Stepanović dolazi do solidne zalihe od tri gola (4:1). Sigurnom igrom u odbrani, Kragujevčanke su održavale prednost od dva do tri gola sve do 20. minuta, kada su povele sa maksimalnih 11:7.

Stekao se utisak da su rukometašice Radničkog već u tom periodu igre mogle da naprave odlučujuću prednost, ali ih je slaba realizacija napada onemogućila u toj nameri. Štaviše, gošće iz Vrbasa su u 28. minutu prišle na samo gol zaostatka (13:12), ali su Kragujevčanke do odlaska na odmor uspele da vrate prednost od tri gola (15:12).

U nastavku utakmice domaće rukometašice uspešno su čuvale stečenu prednost iz prvog dela igre, koju su vremenom uspele da uvećaju i slome otpor protivničke ekipe. U samom finišu susreta oba trenera su pružila šansu mlađim igračicama, koje su pokazale visok nivo kvaliteta. Radnički je sigurno priveo utakmicu i slavio sa 29:23, zakazavši tako četvrtfinalni duel sa ekipom Naise, koji je na programu 17. februara.

Epitet najefikasnije igračice u redovima Radničkog stekla je Katarina Stepanović sa 6 pogodaka, a u stopu ju je pratila Teodora Veličković sa 5. Kod gošći iz Vrbasa najraspoloženije za igru bile su Dragana Radulović sa 6 i  Dušana Kovačić sa 5 postignutih golova.

Nakon uspešnog nastupa u Kupu Srbije, rukometašice Radničkog za vikend očekuje duel 10. kola Super lige Srbije za žene protiv Mladog radnika iz Radinca.

RADNIČKI – VRBAS 29:23 (15:12)

Dvorana: „SBB Jezero”.
Gledalaca: /.
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić
Sedmerci: Radnički 1 (0), Vrbas 8 (7)
Isključenja: Radnički 16 min, Vrbas 8 min

RADNIČKI: Filipović, Nedeljković,Veličković 5, Stojanac, Bjelak 2, Stošić 4, Stepanović 6, Blagojević 2, Hasanović (12 odbrana), Vlašković, K. Petrović 2, Agatunović 4, Stoiljković 3, Kolak 1, Vasović, Rašković.

VRBASPerović, Malenović 2, Trifunović 1, E. Petrović 2, Radulović 6, Z. Petrović 1, Ilić 2, Vasiljković, Kovačić 5, Dimitrić 2, Stepanović 1, Belić 1, Rojević, Bulatović.

Igrač utakmice: Milijana Stošić (Radnički).