Rukometašice Radničkog sačuvale treću poziciju za plej-of

U poslednjoj utakmici regularnog dela sezone Super lige Srbije za rukometašice, kragujevački Radnički je u „SBB Jezeru“ savladao ekipu Železničara iz Inđije sa 25:24 (14:10). Kragujevčanke su tako sačuvale treće mesto na tabeli uoči predstojećeg plej-ofa, dok su Inđijke ovim porazom ostale bez plasmana u samu završnicu prvenstva.

Iako su i pre ove utakmice osigurale mesto u plej-ofu, izabranice trenera Rodoljuba Kurandića maksimalno ozbiljno su pristupile duelu sa Inđijkama, rešene da produže nisku trijumfa i osiguraju treću poziciju na tabeli.

Na drugoj strani, ekipi Železničara je bio neophodan makar bod u ovom meču, kako bi sačuvala četvrto mesto na tabeli i domogla se plej-ofa.

Vidno motivisane Inđijke su otvorile utakmicu serijom 4:0, ali se Radnički vrlo brzo rezultatski vratio u igru, pa je u 12. minutu bilo nerešeno (5:5).

Razbranila se tada Amina Hasanović, koja je bila prosto nesavladava za gošće iz Inđije, pa je kragujevački tim u 17. minutu bio na „plus tri“ (9:6).

Uspele su Inđijke da priđu na gol zaostatka (9:8), ali je Radnički bolje finiširao prvo poluvreme i na odmor otišao sa pristojnom zalihom od četiri gola „viška“ (14:10).

Početkom drugog poluvremena Kragujevčanke postavljaju novi maksimum od šest golova prednosti (18:12), što je nateralo rukometašice Železničara da podignu agresivnost u odbrani kako bi vratile utakmicu u egal. I zaista, u 46. minutu Inđijke ponovo dolaze na korak do izjednačenja (20:19) i najavljuju dramatičnu završnicu.

Na 28 sekundi pre kraja Radnički je vodio sa 25:24 i imao napad kojim je mogao da osigura pobedu. Ipak, šut Katarine Stepanović zaustavila je Gordana Petković, ali se lopta od golmanke Železničara odbila u aut. Kragujevčanke su tako dobile priliku za novi napad, koji je prekinuo zvuk sirene, označivši kraj ovog veoma zanimljivog susreta.

Najbolji utisak u redovima pobedničke ekipe ostavile su Ksenija Petović sa 7 i Katarina Stepanović sa 6 pogodaka, dok je na drugoj strani prednjačila Jelena Živkov sa 7 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog će na startu plej-ofa igrati protiv drugoplasirane Naise, dok drugi polufinalni par čine branilac titule Jagodina i aranđelovački Bekament.

RADNIČKI – ŽELEZNIČAR 25:24 (14:10)

„SBB hala Jezero”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije:
Jelena Jakovljević, Vanja Antić
Sedmerci: Radnički 7 (4), Železničar 4 (3).
Isključenja: Radnički 18 min, Železničar 6 min.

RADNIČKI: Nedeljković, Veličković 3, Bjelak, Stošić 1, Stepanović 6, Blagojević, Hasanović ( 12 odbrana, sedmerac), Vlašković, Petrović 7, Dugić, Agatunović 2, Stoiljković 1, Ilić, Kolak 5, Vasović, Rašković.

ŽELEZNIČAR: Žak, Čavrić, Novaković, Knežević 3, Vlaisavljević, Tabak 4, Avramović 4, Todorović, Mihajlović, Dmitrović 2, Ćazić, Žakula, Živkov 7, Petković (19 odbrana, 2 sedmerca), Bakša, Zubović 4.

Igračica utakmice: Gordana Petković ( Železničar)