Rukometašice Radničkog pronašle pobedničku nit

Izuzetno važnu pobedu zabeležile su rukometašice Radničkog u 9. kolu ARKUS lige. Kragujevčanke su na svom parketu savladale ekipu Mladosti iz Nove Pazove, rezultatom 27:23 (12:8), čime su napravile iskorak iz donjeg dela tabele u sigurnu zonu.

Izabranice Bojana Milentijevića su u ovu utakmicu ušle pod ogromnim rezulatskim pritiskom, s obzirom da im je pobeda bila preko potrebna kako bi sprečile dalje potonuće na tabeli i održale priključak sa ekipama iz sredine tabele. Nervoza je učinila svoje, pa je tokom prvih desetak minuta utakmice rezultatska prednost uglavnom bila na strani gostujućeg tima.

Tek sredinom prvog poluvremena Kragujevčanke dolaze do svoje prepoznatljive igre i u silovitom naletu, serijom 7:0, preuzimaju kontrolu nad rezultatom (10:5), da bi odlazak na pauzu dočekale sa četiri gola „viška“ – 12:8.

Sredinom drugog dela utakmice izabranice trenera Milentijevića dolaze do maksimalnih sedam golova prednosti (20:13), pa je već tada postalo jasno da će oba boda završiti na kontu domaćeg tima. Gošće su u samom finišu utakmice uspele da ublaže zaostatak, ali nedovoljno da pobedu Radničkog dovedu u pitanje.

Golgeterski najraspoloženije u pobedničkom sastavu bile su Teodora Veličković sa 9 i Isidora Bogunović sa 7 pogodaka, dok su na suprotnoj strani prednjačile Nikoleta Lazarević sa 6 i Leposava Glušica sa 4 postignuta gola.

Rukometašice Radničkog su ovom pobedom napravile značajan skok na tabeli, tako da se sada nalaze na šestoj poziciji sa šest sakupljenih bodova.

Kragujevačke rukometašice u narednom, 10. kolu očekuje gostovanje ekipi Kikinde.

RADNIČKI – MLADOST (NP) 27:23 (12:8)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Sudije: Ivan Veličković, Nikola Ilić.
Sedmerci: Radnički 4 (3), Mladost 4 (2).
Isključenja: Radnički 12 min, Mladost 16 min.

RADNIČKI: Pojužina, Veličković 9, Belošević 1, Vučićević, Pidro (odbrana), Inđić 3, K. Petrović 2, Bjelak, Bogunović 7, D. Ranković 1, T. Petrović 3, Kostić (14 odbrana, 2 sedmerca), Andrić 1, Milosavljević.

MLADOST: Macura, Mikić 1, Glušica 4, Potkonjak 3, Ćurčin 2, Lazarević 6, Jotić (odbrana), Kosanović, Šašić, Janković, Ćazić 2, Kojčić 1, Orlović 3, Rajković, Knežević 1, Petković (8 odbrana).

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)