Radnički od „plus osam“ na poluvremenu do još jedne infarkt završnice

Po ko zna koji put ove sezone rukometaši Radničkog su se poigravali sa živcima svojih navijača u „SBB hali Jezero“. Izabranici trenera Žikica Milosavljevića su u neizvesnoj završnici uspeli da slome otpor poslednjeplasirane ekipe ARKUS lige, Jugovića iz Kaća, iako su na poluvreme otišli sa velikih osam golova prednosti – 31:29 (21:13).

Malo je falilo Kragujevčanima da od gotovog naprave veresiju i „prospu“ preko potrebne bodove u susretu sa „fenjerašem“ iz Kaća, koji je vrlo lako mogao da se sa gostovanja u prestonici Šumadije vrati neporažen.

Nakon prvih pola sata igre činilo se da će domaćin bez većih problema stići do svoje sedme pobede u prvenstvu. Zaista su Šumadinci delovali impresivno u ovom periodu utakmice, a u jednom momentu su čak dogurali i do dvocifrene prednosti (13:3). Kraj prvog poluvremena izabranici trenera Žikice Milosavljevića su dočekali sa osam golova „viška“ (21:13).

Umesto da u nastavku utakmice dotuku grogiranog protivnika, Kragujevčani su ga vratili u život. Prednost Šumadinaca se lagano topila kao kocka leda na suncu, sve dok u jednom momentu borbeni Kaćani nisu prišli na samo gol zaostatka (27:26). Tada je postalo jasno da je đavo odneo šalu, pa su rukometaši Radničkog pojačali tempo i pogocima kapitena Prodanovića otišli na „plus 3“ (29:26).

Ipak, ni to nije bilo dovoljno Kragujevčanima da prelome utakmicu u svoju korist. Gosti su smogli snage da uzvrate udarac i ponovo su stigli nadomak izjednačenja (30:29), ali je sve njihove nade potopio pogodak Boška Stanisavljevića u poslednjem minutu utakmice za konačnih 31:29.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miloš Barudžić sa 8 pogodaka, koliko je na drugoj strani postigao i Nikola Kovačević.

Šumadinci su ovom pobedom prekinuli niz od dva uzastopna poraza i bodovno izjednačili sa petoplasiranom Crvenom zvezdom. Obe ekipe sakupile su po 14 bodova, s tim što su Beograđani u blagoj prednosti zbog bolje gol razlike.

Rukometaše Radničkog u sledećem kolu očekuje gostovanje još jednoj ekipi iz donjeg dela tabele, Rudaru iz Kostolca.

RADNIČKI – JUGOVIĆ 31:29 (21:13)

Dvorana: „SBB Hala Jezero“.
Gledalaca: 50
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić.
Sedmerci: Radnički 3 (1), Jugović 4 (3)
Isključenja: Radnički 2 min, Jugović 4 min.

RADNIČKI: Maljević 1, Grubor 3, Stanisavljević 6, Prodanović 2, Mutavdžić 3, Mojsilović, Kasalović 5, Barudžić 8, Utvić, Đerić 2, Stanojev 1, Vasiljević, Jovanović (11 odbrana, sedmerac), Ivanović (odbrana), Zlatanović.

JUGOVIĆ: Skuban, Kovačević 8, Momčilović, Dragoljević, Abramović, Vidojević 2, Kosanović, Marković 4, Regodić 4, Ninkov, Đukić, Travar 2, Rudić 4, Petrović 4, Andrić, Bošković 1.

Igrač utakmice: Dušan Kasalović (Radnički)