Rukometašice Radničkog okončale takmičenje u Kupu Srbije

Rukometašice kragujevačkog Radničkog nisu uspele da se plasiraju na završni turnir Kupa Srbije, pošto su sinoć, u svom „SBB Jezeru“, eliminisane od niške Naise u utakmici četvrtfinala – 32:26 (17:15).

Prvo poluvreme obeležili su česti rezultatski preokreti. Kragujevčanke su u 15. minutu imale tri gola „viška“ (9:6), ali su onda Nišlijke u roku od četiri minuta napravile seriju 5:1 i preuzele vođstvo (11:10).

Ipak, domaće su sa dva brza gola u finišu prvog poluvremena, uspele da steknu dva gola prednosti pred drugi deo susreta – 17:15.

U nastavku utakmice je do izražaja duža klupa niške ekipe, koja joj je omogućila još jedan, ovoga puta finalni preokret. Povele su Nišlijke sa četiri gola razlike u 46. minutu (28:24) i ovu prednost su uspešno sačuvale do samog kraja utakmice.

Ekipu Naise su do pobede i plasmana u polufinale Kupa Srbije predvodile Srna Sukur i Ivana Gakidova sa po 8 postignutih golova, dok su u kragujevačkom timu najistaknutije bile Teodora Veličković sa 10 i Katarina Stepanović sa 5 pogodaka.

Rukometašice Radničkog se nakon eliminacije iz Kupa Srbije okreću narednim prvenstvenim izazovima. Već u subotu učenice Rodoljuba Kurandića očekuje prilično teško gostovanje ekipi Železničara u Inđiji, u okviru 11. kola Super lige za žene.

RADNIČKI – NAISA 32:36 (17:15)

„SBB Jezero”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević.
Sedmerci: Radnički 6 (4), Naisa 5 (5).
Isključenja: Radnički 14 min, Naisa 8 min.

RADNIČKI: Veličković 10, Stojanac, Bjelak 4, Stepanović 5, Nedeljković, Stošić 3, Blagojević, Hasanović (6 odbrana), Vlašković, Stoiljković 2, Ilić (3 odbrane), Petrović 4, Rašković, Agatunović 1, Vasović, Kolak 3.

NAISA: Čogurić, T. Petković, Đurović, Radović 5, Stojanovska 1, M. Petković (3 odbrane), Mag. Petrović, Ivanović (6 odbrana i sedmerac), Stankovski, Stamenković 1, Nikolić, Filipović 7, Simatović 5, Sukur 8, Tasić 1, Gakidova 8.

Igračica utakmice: Tijana Simatović (Naisa).

Izvor i foto: SPD Radnički