Rukometašice Radničkog bez rešenja za raspucane Šapčanke

TigriceU prepunoj dvorani šabačke gimnazije, ekipa Medicinara je pobedom nad nekadašnjim prvakom Srbije, kragujevačkim Radničkim, rezultatom 36:23 (18:13) potvrdila status najbolje ekipe jesenjeg dela sezone u Super ligi Srbije za rukometašice.

Izarbanice Aleksandra Radosavljevića dobro su se držale u prvih petnaestak minuta susreta, pa su čak i na poluvremenu imale zaostatak od „samo“ pet golova.

Ipak, u nastavku je ekipa Medicinara, predvođena Anom Radović, koja je sjajnim potezima dovodila šabačku publiku do euforije u pojedinim trenucima, uspela da dođe do ubedljive prednosti i mirno privede ovu utakmicu kraju.

Pored standardno najefikasnije Ane Radović, koja se ovaj put zaustavila na 10 postignutih golova, odličnu rolu pružila je i Milica Rančić sa 9 pogodaka. Kod Kragujevčanki Sandra Radović je sa 10 puta pogađala mrežu Šapčanki, dok je Ivana Janković to učinila 5 puta.

Medicinar – Radnički (Kg) 36:23 (18.13)

Šabac
Dvorana: Gimnazija.
Gledalaca: 700.
Sudije: Mandić i Kovačić (Novi Sad).
Sedmerci: Medicinar 4 (2), Radnički 5 (4).
Isključenja: Medicinar 10, Radnički 14 minuta.

MEDICINAR: Glišić (1 odbrana), Tanić 4, Rančić 9, Milošević 2, Čvorić, Kostić 3, Aćimović, Radović 10, Ručnov 4, Karić, Perić (11 odbrana, Đurković 2, Stanisavljević 1, Mandić, Kukić, Kecanović 1.

RADNIČKI (KG): Ćosić (7 odbrana, 1 sedmerac), Petrović 2, Stojković, Jelesijević, Radović 10, Ležaja (4 odbrane), Lukić 3, Stajković, Kojić 1, Stoiljković, Radoičić, Kulić 2, Veljković, Janković 5.

Zbog priprema našeg nacionalnog tima za Evropsko prvenstvo, takmičenje u Super ligi Srbije se nastavlja krajem januara, kada će popularne „tigrice“ iz Kragujevca gostovati aktuelnom šampionu, ekipi Bekament Bukovička Banja iz Aranđelovca.