Rukometašicama Radničkog ne prijaju gostovanja: Nakon Jagodine, Kragujevčanke pale i u Nišu

Rukometašice Radničkog doživele su novi neuspeh na strani. Nakon što su prethodnog vikenda poražene na gostovanju braniocu titule i lideru prvenstva Jagodini, Kragujevčanke su večeras poklele i u Nišu, i to u duelu sa svojim nekada ljutim rivalom, ekipom Naise, u utakmici 13. kola Super lige Srbije za rukometašice – 23:25 (15:15).

Bilo je potrebno učenicama trenera Aleksandra Radosavljevića određeno vreme da dostignu pravu radnu temperaturu i da nakon nešto slabijeg ulaska u meč preuzmu rezultatsku kontrolu. Kako se bližio kraj prvog poluvremena, tako su Kragujevčanke igrale sve sigurnije, pa su u 20. minutu prvi put izbile na maksimalnih „plus tri“ (13:10). Ipak, par brzopletih napada i nerealizavnih „zicera“ u samom finišu prvog dela igre uveli su izabranice trenera Radosavljevića u kontraritam, što je uporni domaćin iskoristio da izniveliše rezultat – 15:15.

Uvodne minute drugog poluvremena obeležila je rezultatska klackalica, nakon koje je usledio silovit nalet Nišlijki, koje u 46. minutu dolaze do, kako se ispostavilo, ključne prednosti na večerašnjoj utakmici (23:19). Uzalud su Kragujevčanke pokušavale da se rezultatski vrate u meč i mada su tri minuta pre kraja uspele da se spuste na „minus dva“ bilo je to ipak nedovoljno da se pobeda domaćina dovede u pitanje.

Niški tim su do osmog trijumfa u prvenstvu, vrednog ostanka u plej-of zoni, predvodile Olivera Nikolić i Jelena Knežević sa po 7 pogodaka, dok su na drugoj strani najraspoloženije za igru bile Dunja Tasić, Andrea Boner i Zorica Ranković sa po 5 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog su nakon devetog poraza u sezoni ostale prikovane za osmu poziciju sa šest osvojenih bodova.

Nakon dva uzastopna gostovanja, Kragujevčanke će narednog vikenda u svom „Jezeru“ ugostiti šabački Medicinar.