Rukometaši Radničkog slavili u Prokuplju

Rukometaši Radničkog „iskovali“ su nova dva boda na nimalo lakom gostovanju u Prokuplju ekipi Topličanina, u utakmici 17. kola ARKUS lige – 26:22 (13:11).

Znali su Kragujevčani da ih očekuje još jedan izuzetno težak meč protiv domaćina kome gori pod nogama. I nisu se prevarili. Silno motivisani Prokupčani su u prvih desetak minuta utakmice diktirali tempo i kontrolisali rezultat, ali su onda polako počeli da posustaju, što su Šumadinci iskoristili da načine preokret i steknu dva gola prednosti na isteku prvih pola sata igre – 13:11.

Nastavili su Kragujevčani u istom ritmu i na startu drugog poluvremena, te su u 40. minutu izbili na maksimalnih „plus 6“ (17:11). Umesto da iskoriste ovaj nalet i prelome utakmicu u svoju korist, rukometaši Radničkog su dopustili domaćinu da prepolovi zaostatak (23:20). Ipak, Prokupčani nisu imali dovoljno ni vremena, ni snage da ozbiljnije ugroze vođstvo Kragujevčana, koju su na kraju rutinski priveli meč kraju.

Listu strelaca u kragujevačkom timu predvodio je Boško Stanisavljević sa 7 pogodaka, dok su Miloš Barudžić i Miloš Mutavdžić dodali po 6. Kod domaćina je golgeterski najraspoloženiji bio Željko Peić sa 10 postignutih golova.

Bio je ovo drugi uzastopni trijumf rukometaša Radničkog, koji trenutno zauzimaju šesto mesto na tabeli ARKUS lige sa 22 osvojena boda.

Kragujevčane u narednom kolu očekuje ozbiljan izazov, s obzirom da im u goste dolazi višestruki šampion Srbije, novosadska Vojvodina.

TOPLIČANIN – RADNIČKI 22:26 (11:13)

PROKUPLJE
Dvorana: SH “Dr Zoran Đinđić“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić.
Sedmerci: Topličanin 5 (3), Radnički 4 (3).
Isključenja: Topličanin 6 min, Radnički 10 min.

Topličanin: Kuburović 3, Ž. Peić 10, Mitrović, Kovačević, Nikolić 1, Milutinović, Jovanović, Radović (7 odbrana), J. Peić, Mladenović 2, Stošić (2 odbrane), Stefanović 1, Međedović 1, Vasić, Janićijević 1, Antić 3.

Radnički: Maljević,Grubor 1, Stanisavljević 7, Prodanović 1, Mutavdžić 6, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 3, Barudžić 6, Knežević, Utvić, L. Đerić, Stanojev 2, Jovanović (odbrana, sedmerac), Ivanović, Zlatanović (9 odbrana).

Igrač utakmice: Boško Stanisavljević (Radnički)