Rukometaši Radničkog razočarali svoje pristalice: Dubočica odnela čitav plen iz „Jezera“

Ni više od 1000 gledalaca na tribinama kragujevačkog „Jezera“, ni podrška najvernijih navijača „Crvenih đavola“ koja nije jenjavala tokom svih sat vremena igre, očigledno nisu bili dovoljno inspirativni za rukometaše Radničkog, koji su u duelu sa dobro poznatim rivalom, ekipom Dubočice 54, doživeli svoj peti poraz u tekućem prvenstvu – 31:34 (15:17).

Taman što su pobedom nad zrenjaninskim Proleterom iskoračili iz rezultatskog tunela i podigli sebi izglede u borbi za plej-of, puleni trenera Zlatka Petronijevića doživeli su novo razočarenje, ovoga puta pred svojom publikom, u duelu sa ove sezone veoma dobrim Leskovčanima, koji su se večerašnjom pobedom u „Jezeru“ učvrstili u samom vrhu tabele.

Susret starih rivala sa bogatom predistorijom međusobnih duela probudio je veliku pažnju među ljubiteljima rukometa u gradu na Lepenici, koji su u za rukometne standarde prilično visokom broju ispunili tribine „Jezera“. Atmosferu u kragujevačkom hramu sporta dodatno su podgrejavale najvatrenije pristalice oba kluba međusobnim natpevavanjem, što je sve stvorilo jedan veličanstven sportski ambijent ovekovečen objektivima kamera TV Arena Sport, koja je direktno prenosila večerašnji meč iz „Jezera“.

Već se po uvodnim minutima meča moglo naslutiti da će ovo biti utakmica „na žilet“, u kojoj će se pitanje pobednika rešavati u samoj završnici. Prvi su do nešto opipljivije prednosti došli gosti, koji su sredinom prvog poluvremena poveli sa tri gola razlike (12:9), da bi u 27. minutu dogurali i do maksimalnih „plus 4“ (16:12), ali su Kragujevčani do odlaska na pauzu uspeli da prepolove zaostatak (17:15).

Uvodni minuti nastavka pripali su domaćinu, koji je u silovitom naletu uspeo da dođe do izjednačenja (18:18), ali samo nakratko, budući da su Leskovčani relativno brzo vratili rezultatsku prednost na svoju stranu. Nisu se međutim domaći rukometaši predavali i uspeli su ponovo da dovedu rezultat u ravnotežu (27:27), ali nisu imali snage da prelome meč u svoju korist. Gosti su furzioznom serijom 4:0 izbili na nedostižnih 32:28 u 57. minutu, nakon čega je Kragujevčanima preostalo samo da istaknu belu zastavu.

Najraspoloženiji u pobedničkom sastavu bio je Aleksandar Milićević sa 10 pogodaka, dok je na drugoj strani prednjačio Petar Panić sa 9.

Kragujevčani su, uprkos večerašnjem porazu, zadržali šesto mesto na tabeli sa 9 osvojenih bodova, dok se Dubočica 54 učvrstila na četvrtoj poziciji sa 14 bodova.

Priliku za iskupljenje ekipa trenera Zlatka Petronijevića imaće narednog vikenda na gostovanju ekipi Jugovića u Kaću.

RADNIČKI – DUBOČICA 54 31:34 (15:17)

Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 1200.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Radnički 10 (6), Dubočica 1 (1).
Isključenja: Radnički 8 min, Dubočica 10 min.

Radnički: Đerić, Veljković, Maljević 1, Stanisavljević 5, Davidović 3, Perić (5 odbrana), Mojsilović, Kasalović 4, Barudžić 4, Knežević 1, Utvić, Stanojev, Panić 9, Stanojević, Ivanović (5 odbrana), Barjaktarević 4.

Dubočica 54: L. Pavlović, Milićević 10, Radulović 2, Petrović, Trajković, Manojlović, Trako, I. Mitrović, Spasić 2, A. Mitrović, Ristović 4, M. Pavlović 4, Milošević 7, Anđelković 5, Kocić (11 odbrana), Arđelan (3 odbrane).

Igrač utakmice: Aleksandar Milićević (Dubočica)