Rukometaši Radničkog odbranili trofej u regionalnom Kupu

U finalnom meču zapadne grupe Kupa Srbije, rukometaši kragujevačkog Radničkog savladali su kraljevački Metalac u hali „Ribnica“ sa 30:24 (14:15) i tako treću godinu zaredom prigrlili trofej namenjen najboljoj ekipi regiona.

Kragujevčani su pokazali da im nakon plasmana u plej-of ARKUS lige nije ponestalo motivacije, pa su u duelu sa neugodnim Kraljevčanima uspeli da odbrane trofej u zapadnoj grupi Kupa Srbije, koji su osvajali prethodne dve godine.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu na parketu kraljevačke hale „Ribnica“ i kontrolisao rezultat maltene tokom čitavog prvog poluvremena. Imali su rukometaši Metalca u jednom trenutku i prednost od tri gola (13:10), ali su na pauzu između dva poluvremena otišli sa minimalnim vođstvom – 15:14.

Ništa se drastičnije nije promenilo u prvoj polovini drugog poluvremena. Igralo se gol za gol, sve dok stručni štab Kragujevčana na parket nije poslao svoje glavne uzdanice, igrače koji su izneli najveći teret dosadašnjeg dela sezone. Efekti tog poteza bili su momentalni. Radnički je zaigrao čvršće u odbrani, „sevnulo“ je i nekoliko kontranapada, pa je očas posla rezultat bio na strani ekipe iz grada automobila, koja je rutinski privela utakmicu kraju i trijumfovala rezultatom 30:24.

Miloš Mutavdžić i Luka Đerić bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po pet postignutih golova, dok je na drugoj strani Nenad Stanojčić postigao gol više od vodećeg dvojca Kragujevčana.

Rukometaši Radničkog su ovom pobedom obezbedili plasman u pretkolo Kupa Branislav Pokrajac, gde ih već u subotu od 20 časova u „SBB Jezeru“ očekuje duel sa ekipom Novog Pazara.

METALAC – RADNIČKI 24:30 (15:14)

KRALJEVO
Dvorana: Sportska hala “Ribnica”.
Gledalaca: /.
Sudije: Vukašin Radosavljević, Bojan Jevremović
Sedmerci: Metalac 1 (0), Radnički 3 (3).
Isključenja: Metalac 8 min, Radnički  10 min.

METALAC: Todorović 1, Blagojević 2, Pribaković 1, Petrović, Veljović, Bošković, Lekić 1 (5 odbrana), Đorđević 3, B. Veljović 4, Vukadinović 3, Stanojčić 6, Tomić, Pantelić, Marić, Milovanović, Janićijević 3.

RADNIČKI: Vuković 4, Stošić 1, Prodanović 2, Mutavdžić 5, Gemaljević, Dobrosavljević 4, Kasalović 2, Petrović (8 odbrana, sedmerac), Barudžić 3, Knežević 2, Utvić, L. Đerić 5, Stanojev, Bogdanović 2, S. Đerić (3 odbrane).

Igrač utakmice: Vladimir Dobrosavljević (Radnički).