Rukometaši Radničkog „brejknuli“ Zvezdu, rukometašice pokazale zube šampionkama

Polovičan učinak rukometaša i rukometašica Radničkog ovog vikenda. I dok su rukometaši Radničkog izvojevali tesnu pobedu na gostovanju velikom rivalu, beogradskoj Crvenoj zvezdi (31:29), rukometašice su pretrpele častan poraz u duelu sa braniocem titule, ekipom Jagodine (17:23).

Poraz od Vojvodine samo je za trenutak usporio četu trenera Zlatka Petronijevića, koja je na gostovanju ljutom rivalu, beogradskoj Crvenoj zvezdi, upisala treći trijumf od početka sezone – 31:29 (18:16).

Šumadinci su prvi deo utakmice okončali sa dva gola „viška“ (18:16), da bi se već u uvodnim minutima nastavka odlepili na osetnih „plus 5“ (23:18). Kada je Maljević u 52. minutu pogodio za maksimalnih „plus 6“ (27:21) delovalo je da domaćinu nema spasa, međutim, naglim opuštanjem u završnim minutima utakmice i neadekvatnom reakcijom na žestok presing „crveno-belih“ Kragujevčani su doveli pobedu u pitanje. Desetak sekundi pre kraja Radnički je imao gol prednosti (30:29), ali i poslednji napad na utakmici, koji je Mutavdžić pretvorio u konačnih 31:29.

Miloš Barudžić i Veljko Davidović bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po 8 postignutih golova, dok su se na drugoj strani istakli Viktor Matičić sa 7 i Aleksandar Pavlović sa 5 pogodaka.

Radnički je ovom pobedom zadržao mesto u gornjoj polovini tabele i trenutno je peti sa 6 osvojenih bodova, koliko su sakupili i beogradski Partizan i Dinamo iz Pančeva.

Rukometašice Radničkog nisu uspele da izbegnu poraz na gostovanju šampionu Srbije Jagodini, ali su uprkos porazu od šest golova razlike ostavile sasvim pristojan utisak – 17:23 (9:12).

Dobro su se Kragujevčanke držale u prvih dvadeset minuta susreta, a onda su dozvolile Jagodinkima da serijom 6:0 dođu do prvog ozbiljnijeg vođstva na utakmici (12:6), koje su ipak uspele da prepolove do odlaska na odmor (12:9).

Uspevale su rukometašice Radničkog da održe rezultatski priključak tokom većeg dela drugog poluvremena, u par navrata imale i priliku da dodatno ublaže zaostatak, ali su u finišu počele da posustaju, što su Jagodinke iskoristile da se vrate na maksimalnih „plus 6“, što se ispostavilo dovoljnim da mirno privedu ovaj meč kraju.

Blistala je Srna Sukur sa 10 postignutih golova, dok se u redovima Radničkog istakla Helena Inđić, koja je 5 puta tresla protivničku mrežu.

Kragujevčanke nakon tri odigrana kola zauzimaju osmo mesto na tabeli sa učinkom od jedne pobede i dva poraza.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog dočekuju Naisu, dok će rukometaši u još jednom u nizu derbija na startu sezone ugostiti pančevački Dinamo.