Rukometaši prekinuli post, rukometašice nemoćne pred bivšim šampionom

Polovičan vikend za kragujevačke rukometaše i rukometašice. I dok su rukometaši Radničkog pobedom u Zrenjaninu skrenuli sa rezultatske stranputice, rukometašice su pretrpele novi poraz, ovoga puta na gostovanju bivšem šampionu Železničaru iz Inđije.

Više od mesec dana nakon poslednjeg prvenstvenog trijumfa na gostovanju Crvenoj zvezdi Grundfos, rukometaši Radničkog ponovo su osetili slast pobede. Izabranici trenera Zlatka Petronijevića slavili su na gostovanju poslednjeplasiranom Proleteru u Zrenjaninu, u utakmici 10. kola Super lige za rukometaše, rezultatom 30:26 (13:14).

Kragujevčani su otpor „fenjeraša“ slomili tek u završnih deset minuta utakmice, kada su došli do, kako se ispostavilo, nedostižne prednosti od tri gola razlike, koju su sigurnom igrom konvertovali u konačan trijumf. Blistao je Miloš Barudžić sa 12 postignutih golova, a pratio ga je Veljko Davidović sa 7, koliko je postigao i Nemanja Đurašković, najefikasniji u domaćem taboru.

Pobedom u Zrenjaninu rukometaši Radničkog učvrstili su se na šestoj poziciji prvenstvene tabele sa 9 osvojenih bodova, a priliku da dodatno poprave bodovni saldo i naprave iskorak na tabeli imaće narednog vikenda, kada će u svom „Jezeru“ ugostiti ekipu Dubočice iz Leskovca.

Za razliku od rukometaša, rukometašice Radničkog nisu uspele da izbegnu poraz na gostovanju bivšem šampionu Železničaru iz Inđije u utakmici 9. kola Super lige – 23:27 (12:12).

Študerov „vrtić“ pružio je žestok otpor favorizovanom domaćinu, posebno u prvom poluvremenu, kada je u par navrata imao i rezultatsku prednost na svojoj strani. U nastavku utakmice Inđijke su preuzele kontrolu nad igrom i rezultatom, održavajući prednost od 4-5 gola razlike sve do samog kraja utakmice.

Valentina Božinović sa 9 i Željana Radaković sa 7 postignutih pogodaka bile su golgeterski najraspoloženije u kragujevačkom timu, dok je epitet prvog strelca u pobedničkoj ekipi ponela Nataša Lovrić sa 8 golova.

Rukometašice Radničkog prvi deo sezone u Super ligi Srbije završavaju na pretposlednjem devetom mestu sa 3 osvojena boda, a već u sredu ih očekuje premijerni meč drugog dela prvenstva sa jednim od glavnih konkurenata u borbi za opstanak, ekipom Vojvodine, u Novom Sadu.