Ribnici pripao šumadijski „el klasiko“

ok-radnicki-2015

Odbojkaši Radničkog upisali su i drugi vezani poraz na početku 2016. godine, pošto su sinoć izgubili na gostovanju kraljevačkoj Ribnici sa 0:3 (22:25, 18:25, 26:28), u premijernom meču 11. kola Viner Štediše lige.

Borbeni domaćin je čini se sa više energije ušao u ovaj meč i na kraju došao do veoma važnih bodova u borbi za opstanak.

Kragujevčani su dobro počeli i imali konstantnih četiri poena prednosti sve do polovine seta, kada su odbojkaši Ribnice zahvaljujući dobrim servisima Usiljanina uspeli najpre da dođu do izjednačenja, a onda i do rezultatskog preokreta. U neizvesnom finišu domaći su imali više koncentracije i dobili prvi set sa 25:22.

Drugi set protekao je u dominaciji domaćih odbojkaša, osokoljenih osvojenom prvom deonicom. Kada su Kraljevčani poveli sa 21:14, bilo je jasno da će duplirati prednost u setovima.

Radnički se i pored dva seta zaostatka nije predao u trećem periodu. Izabranici Predraga Srećkovića su se grčevito borili, imali i set loptu u finišu, ali je su na kraju ponovo odbojkaši Ribnice pobedili u tom ratu nerava i došli do sva tri boda.

Okošanović je sa 17 poena predvodio Ribnicu do trijumfa, dok je Usiljanin postigao 10. Sa druge strane, jedini dvocifreni u redovima kragujevačkog tima bio je Uglješa Ilić, koji je zaustavljen na 12 poena.

Radnički je ovim porazom zakomplikovao sebi situaciju kada je u pitanju borba za opstanak, a priliku da konačno obraduju svoje simpatizere u 2016. godini „Đavoli“ će imati narednog vikenda, kada u „Jezero“ stiže Spartak iz Ljiga.

Ribnica – Radnički 3:0 (25:22, 25:18, 28:26)