Raspoloženi Lešić nedovoljan protiv Cedevite

Košarkaši Radničkog pretrpeli su peti poraz u regionalnoj ABA ligi, nakon što su večeras izgubili u Zagrebu od Cedevite rezultatom 71:79 (20:23, 13:20, 21:16, 17:20). Šumadinci su, posle nešto slabijeg prvog poluvremena, uspeli u nastavku igre da „otope“ prednost domaćina, ali u finišu ipak nisu imali snage za totalni preokret.

Izabranici Mute Nikolića solidno su odigrali u prvoj četvrtini, imali i pet poena prednosti u jednom trenutku (16:11), ali su Zagrepčani ipak uspeli ovu deonicu da reše u svoju korist, nakon nekoliko grešaka košarkaša Radničkog i loših rešenja u napadu.

Drugu četvrtinu Radnički započinje katastrofalno, obzirom da su šest minuta bili bez poena i tako dozvolili domaćinu da se „odlepi“ na „plus 12“ (32:20). Zagrepčani su do kraja poluvremena uspeli da održe tu prednost, pa su na odmor otišli sa vođstvom od 43:33.

Početkom treće četvrtine Cedevita stiže do maksimalnih „plus 14“ (47:33), da bi se tek tad Radnički probudio i počeo da „topi“ prednost domaćina. Zahvaljujući sjajnom Lešiću, Kragujevčani serijom 14:3 smanjuju prednost Zagrepčana na samo tri poena (50:47), da bi se u poslednju deonicu ušlo vođstvom domaće ekipe od 59:54.

Poslednju deonicu izabranici Mute Nikolića otvaraju poenima Kalinića. Već u sledećem napadu Sava Lešić je promašio trojku za izjednačenje i mogući brejk, a kao po pravilu usledila je kazna na drugoj strani, pošto je Ramljak prvo pogodio trojku, a onda i dva bacanja, pa je Cedevita stigla do osam poena prednosti (64:56). Ramljak je nastavio da „teroriše“ koš Radničkog u ovoj četvrtini, uz pomoć Delaša, pa su Zagrepčani stigli do „plus 9“ tri minuta pre kraja meča (71:62). Ipak, Kragujevčani opet hvataju priključak zahvaljujući poenima Mlađana, Dimića i Jovića, pa se u poslednji minut ušlo sa prednošću domaćih od 73:69. Nažalost, Jović je u samom finišu promašio dva bacanja, a onda i izgubio loptu, tako da su košarkaši Cedevite zahvaljujući sigurnoj realizaciji sa penala, uspeli da sačuvaju prednost i slave rezultatom 79:71.

Sjajnu rolu pružio je večeras Sava Lešić sa 27 poena, uz 26 indeksnih poena, mada je, kao i njegovi saigrači, muku mučio sa linije penala (11/20). Pored njega, jedini dvocifreni kod Kragujevčana bio je Dušan Mlađan sa 16 poena. U redovima pobedničkog tima Delaš je bio najefikasniji sa 19 poena, dok je Nurkić dodao 16 poena.

U narednom, 9. kolu, Radnički će u nedelju, 24. novembra, ugostiti aktuelnog šampiona Srbije i osvajača ABA lige, ekipu Partizana.

Cedevita – Radnički 79:71 (23:20, 20:13, 16:21, 20:17)

Dvorana: Dom sportova.
Gledalaca: 1091.
Sudije: Pukl (Slovenija), Obradović (BiH), Koljenšić (Crna Gora).

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 7, Ramljak 9, Mustapić, Babić 9, Delaš 19, Smit 4, Rej, Suton 6, Bilan 9, Nurkić 16, Baltić. Trener: Jasmin Repeša

RADNIČKI: Sili, Janković, Lešić 27, Jović 9, Mlađan 16, Kalinić 3, Jaru 7, Dimić 9, Balmazović, Jevtović, Marinović. Trener: Miroslav Nikolić