Radničkom šumadijski derbi

U šumadijskom derbiju Radnički je odigrao najbolju partiju ove sezone i potpuno zasluženo slavio pobedu vrednu tri boda protiv Ribnice. U Kragujevcu su viđena uzbudljiva prva dva seta, a potom sasvim drugačija naredna dva.

Radnički je, sa povratnikom Nemanjom Stevanovićem u startnoj postavi, ali i iskusnim dizačem Milanom Ilićem, inače bivšim igračem Ribnice, kontrolisao igru i rezultat na startu. Doduše, gosti su poveli sa 8:6, ali za više od toga nisu imali snage.

Kad je proradio servis, Kragujevčani su lako pravili razliku i zadavali ogromne probleme ekipi Boška Mačužića. Brzo je Radnički preokrenuo (16:13), a potom rutinski odigrao u završnici za početno vođstvo – 25:19.

U drugom setu potpuno drugačija slika. Ovoga puta domaćin je na prvom obaveznom predahu imao dva poena viška (8:6), a završnica je pripala Ribnici. Kraljevčani, iako bez bloka u ovom delu igre, sjajni su bili u realizaciji prvog napada i to je pravilo dovoljnu razliku za izjednačenje – 25:21.

Iako su tada mnogi pomislili da nas čeka odbojkaški triler do kraja meča, grdno su se prevarili. Kragujevčani su zaigrali onako kao se to od njih očekuje, a gosti su bili u pojedinim momentima na izuzetno niskom nivou. Kragujevčani su svaku njihovu grešku koristili, pa su Ribnici u trećem setu prepustili 15, a u četvrtom svega devet poena!

Radnički – Ribnica 3:1 (25:19, 21:25, 25:15, 25:9)

Dvorana: „Jezero”.