Radnički zgužvao „Limenke“

kkradnicki

Košarkaši Radničkog su zabeležili ubedljivu pobedu protiv FMP Železnika rezultatom 86:54 (26:6, 20:15, 17:13, 23:20), u meču 5. kola Super lige Srbije. Kragujevčani su već u prvoj četvrtini napravili veliku razliku od 20 poena prednosti, pa je u nastavku meča trener Nikolić mogao da ravnomerno rasporedi minutažu među svojim igračima.

Kao što se i očekivalo, ovaj meč je predstavljao pravi „revolveraški“ obračun dve ekipe koje svoju igru uglavnom baziraju na šutu za tri poena. Gosti su večeras u potpunosti podbacili u tom segmentu, jer su pogodili svega 2 trojke iz 30 pokušaja. Ni domaći nisu briljirali (šut za 3 poena 9/32), ali su Kragujevčani igrali znatno organizovanije od gostujućeg tima, što govori i odnos u asistencijama (28:7 u korist domaćih).

Pobednik meča se mogao naslutiti već posle prvih 20 minuta igre. Gosti su forsirali šut za tri poena, ali gotovo ništa nisu uspevali da pogode izvan linije 6,75 m. Radnički je, sa druge strane, kažnjavao te promašaje i dominirao u skoku.

Do kraja poluvremena Kragujevčani su uspeli da sačuvaju stečenu prednost i u nastavak igre ušli znatno rasterećenije, a visoka prednost je treneru Nikoliću omogućila da ravnomerno rasporedi minutažu u ekipi i odmori malo nosioce igre.

Najbolji akter meča bio je Nikola Kalinić sa 18 poena i 9 skokova, Lešić je postigao 14 poena, uz 7 skokova, dok su Mlađan i Birčević ubacili po 13 poena. Kog gostiju Dunđerski je postigao 13, a Čović i Matić po 10 poena.

Bio je ovo treći trijumf izabranika Miroslava Nikolića u Super ligi Srbije. U narednom kolu, Radnički u nedelju gostuje Mega Vizuri, u derbiju dve ekipe koje se bore za izlazak na Jadran naredne sezone.