Radnički zaustavljen u Mihajlovcu

miljus

Prvi poraz ove sezone doživeli su fudbaleri Radničkog. Kragujevčani su poraženi na gostovanju ekipi Mihajlovca sa 2:3 (0:2), u utakmici 10. kola Srpske lige Zapad. Domaćin je posle 54 minuta susreta vodio sa 3:0, a golovima u finišu meča “crveni“ su uspeli samo da ublaže ubedljiv poraz.

Fudbaleri Mihajlovca su od samog starta utakmice pokazali da se nisu uplašili lidera. Već u 3. minutu Nemanja Stojanović je iz izgledne situacije pogodio okvir gola Milentijevića. To kao da nije bila dovoljna opomena za goste, koji su u 18. minutu po prvi put morali da vade loptu iz sopstvene mreže, kada je Redžić iskoristio upotrebljiv centaršut i doveo Mihajlovac u vođstvo.

Kragujevčani su nisu ni oporavili od početnog šoka, a domaćin je u 25. minutu već duplirao prednost. Posle nedosuđenog prekršaja nad Krasićem na sredini terena, usledila je kontra koju je uspešno završio Milosavljević. Žestoki protesti fudbalera Radničkog nisu urodili plodom, jer je sudija Vitić pokazao na centar.

Nakon ovog gola, uvukla se nervoza u redove gostiju. To je domaćin mogao da iskoristi u par navrata i da poveća prednost.

Na drugoj strani rezervista Aleksić imao je lepu šansu početkom drugog poluvremena, kada je njegov udarac glavom golman Dobrić uspeo nekako da zaustavi.

Kada se činilo da Radnički preuzima inicijativu, usledila je efektna kontra domaćih i Disić je lako poentirao za 3:0.

Ulazak Ivkovića malo je povezao redove Radničkog, ali se na promenu rezultata čekalo sve do 83. minuta. Rezervista Dejan Miljuš je iz slobodnog udarca sa 30 metara iznenadio Dobrića za 1:3.

Dva minuta kasnije, nakon kornera Ivković glavom smanjuje na 3:2 i budi nadu da Radnički može do boda. U preostalom vremenu gosti su pokušavali, a domaćin je na sve načine “krao“ vreme i uspeo da sačuva prednost.

Sudija Vitić imao je čudan kriterijum, što je u velikoj meri uticalo na nervozu Kragujevčana, ali to nikako ne može biti opravdanje za ovu bledu partiju.

Bez obzira na poraz, Radnički je ostao lider posle deset odigranih utakmica. Naredne subote Kragujevčani će dočekati Smederevo.

Mihajlovac 1934 – Radnički 1923 3:2 (2:0)

Stadion u Mihajlovcu
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Miloš Vitić (Užice)
Pomoćnici: Slobodan Starčević (G. Milanovac), Nebojša Savić (Užice).
Žuti kartoni:
Strelci: 1:0 Redžić 18, 2:0 Milosavljević 25, 3:0 Disić 54, 3:1 D. Miljuš 83, 3:2 Ivković u 84. minutu.

MIHAJLOVAC 1934: Dobrić, Miović, Arsenijević, Stojanović, Ivković, Pejić, Disić, Krnjajić, Lukić, Milosavljević, Redžić.

RADNIČKI 1923: Milentijević, Ilić, Marković, Petrović, Matejević, Varjačić, Krasić, Vidović, Gavrović, Lukić, Spalević.