Zastava u finišu pobedila Cvetojevčane

Gavrilo Nikcevic (crveni dres) Zastava, za 16.10.2016
Gavrilo Nikčević (crveni dres) sa dva gola doprineo je pobedi Zastave u susretu sa Cvetojevčanima

U osmom kolu Druge gradske lige Kragujevca, fudbaleri Zastave su zabeležili četvrtu pobedu, i to u susretu sa Seljakom rezultatom 3:1 (0:0), tako da su se sa 12 osvojenih bodova uključili u borbu za prvo mesto i plasman u viši rang. Bio je to veoma interesantan meč sa uzbudljivom završnicom, u kojoj je za pet minuta postignuto četiri gola.

Na pomoćnom terenu stadiona na Bubnju viđena su dva različita poluvremena. Prvi deo susreta protekao je čvrstoj igri obe ekipe, uglavnom na sredini terena i u tom periodu mreže su mirovale. Drugo poluvreme pripalo je Zastavi zahvaljujući efikasnoj igri u finišu utakmice, kada su postignuti svi golovi. Dugo se domaći tim mučio da savlada golmana Seljaka Matića. I kada se očekivalo da će se susret završiti bez golova i bez pobednika, strelci su se „probudili“ i sa dva pogotka Nikčevića i jednim Veselinovića slomljen je otpor Cvetojevčana.

Ulaskom  Ljušića, Lazarevića i Aćimovića domaći tim je dobio u svežini, češće napadao, ali je vodeći pogodak postignut tek u 87. minutu. Posle šuta iz prekida sa leve strane, pred golom Seljaka najbolje se snašao Veselinović i odbijenu loptu ubacio u mrežu. Samo minut kasnije Nikčević je povećao prednost Zastave na 2:0, posle akcije Ljušića preko leve strane i dobre asistencije. Gosti se nisu predavali i u kontranapadu, u 90. minutu, „ekspresno“ su smanjili na 1:2 pogotkom Ćirkovića, koji je iskoristio nesigurnu intervenciju golmana Tanaskovića.

Pobedu Zastave u sudijskoj nadoknadi vremena „overio“ je svojim drugim pogotkom raspoloženi Nikčević, ali zahvaljujući brzoj akciji i nesebičnoj asistenciji Ljušića, čime je postavio konačnih 3:1.

ZASTAVA- SELJAK (Cvetojevac) 3:1 (0:0)

Stadion: Pomoćni teren na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Miljan Jovanović (Kragujevac).
Strelci: Veselinović u 87, Nikčević u 89. i 90+2 za Zastavu, a Ćirković u 90. minutu za Seljak.
Žuti kartoni: Milošević i Nikčević (Zastava), Milićević (Seljak).

ZASTAVA: Tanasković, Premović (Aćimović), Osmani, Živković, Milošević, Živanović (Lazarević), Nikčević, Cekrlić, Prodanović, Veselinović, Erić (Ljušić).

SELJAK: Mitrović, Jovanović, Đorđević, N. Petrović, S. Petrović, Pavlović, Ćirković, Miladinović, Ašanin, Mladenović, Milićević.

U ostalim susretima 8. kola Druge gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Erdoglija 1931 – Hajduk 1:0, Žeželj – Azbest 6:2, Bagremar – Korićani 2:2, Maršić – Kremenac 4:0 (prekid u 46. minutu zbog toga što su gosti ostali sa sedam igrača), Košutnjak – Divostin 0:0, a slobodan je bio 21. oktobar. U vođstvu su Erdoglija i Bagremar sa po 13 bodova, a bod manje imaju 21. oktobar, Maršić i Zastava.

U narednom kolu Zastava je gost 21. oktobra, a Seljak u Cvetojevcu dočekuje Košutnjak. U ostalim susretima sastaju se: Divostin – Erdoglija, Korićani – Maršić, Azbest – Bagremar, Hajduk – Žeželj, a slobodan je Kremenac.

Odigrane su i utakmice 9. kola Prve gradske lige Kragujevca i postignuti sledeći rezultati: Jadran – Partizan (C) 1:0, Kolonija – Mladost 0:1 (prekid u 83. minutu), Jedinstvo – Borac (D) 0:3, Sloga (D) – Srbija 1:3, Sloboda (G) – Kutlovo 2:1, Budućnoost (R) – Vinogradi DB 2:0, Šumadinac KG – Vodojaža 1:3, Ćava – Šumadija 1934 1:0. Vodojaža sa maksimalnim učinkom i 27 bodova je u vođstvu, tri boda manje ima Srbija iz Ilićeva na drugom mestu.

U 10. kolu sastaju se: Partizan – Šumadija 1934, Vodojaža – Ćava, Vinogradi DB – Šumadinac KG, Kutlovo – Budućnost (R), Srbija – Sloboda (G), Borac (D) – Sloga (D), Mladost (P) – Jedinstvo, Jadran – Kolonija.

Danas su odigrane i utakmice 5. kola Treće gradske lige. Vodeće Bratstvo iz Erdeča ubedljivo je ko gost pobedilo Bukurovac sa 6:2, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Borac (NM) – Seljak (MP) 2:3, Dobrača – Šumarice 2:5, Sloga (L) – Pobeda 2:0. Bratstvo je u vođstvu sa 15 bodova, a Sloga iz Lužnica zaostaje tri boda.

U 6. kolu sastaju se: Šumarice – Bratstvo, Pobeda – Bukurovac, Seljak (MP) – Sloga (L), Dobrača – Borac (NM).