Topolci se revanširali Šumadiji 1903

Sumadija 1903
Fudbaleri Šumadije nisu uspeli da nastave uspešnu seriju sa Topolcima i ostali su bez bodova

U duelu dva šumadijska srpskoligaša, Karađorđa iz Topole i Šumadije 1903 sa Bubnja, domaći tim je, posle dva poraza u međusobnim susretima u protekloj sezoni, uspeo da zabeleži pobedu i preseli se u gornji deo tabele Srpske lige „Zapad“, a Kragujevčanima nanese osmi poraz.

Fudbaleri Šumadije 1903 su se sa gostovanja u Topoli vratili praznih ruku, iako su u protekloj sezoni imali pozitivan bilans u susretima sa Karađorđem. Na Bubnju su pobedili sa 4:3, a u revanšu u Topoli sa 3:2.

Juče su izabranici trenera Slaviše Kovačevića odigrali bolje i pobedu praktično obezbedili u prvom poluvremenu. Ekipa Karađorđa dobro je otvorila utakmicu i već u trećem minutu došla u vođstvo preko Životića, koji je iskoristio centaršut Dragićevića i glavom loptu sproveo u mrežu Nastića.

Domaći igrači nisu bili zadovoljni arbitražom sudije Đorđa Petrovića iz Čačka, pa su često prigovarali. U tome je prednjačio kapiten Karađorđa Vukajlović i zbog toga je u 21. minutu zaradio drugu javnu opomenu, pa je morao u svlačionicu. Međutim, i sa igračem manje Topolci su nastavili da prete Kragujevčanima i u finišu prvog poluvremena uspeli su da udvostruče prednost. U 43. minutu Radenković je iz prekida precizno šutirao i povećao rezultat na 2:0, što je, kako se ispostavilo, na kraju bilo dovoljno za pobedu.

Posle odmora Karađorđe je i sa deset igrača držao ravnotežu na terenu u i pokušavao da sačuva stečenu prednost. Ipak, Šumadija 1903 posle desetak minuta igre u nastavku uspela je da postigne gol i smanji vođstvo domaćina na 1:2. Bila je to greška golmana Ilića, koji je u gužvi ispustio loptu i omogućio Đoriću da iz blizine postigne pogodak.

Očekivalo se tada da fudbaleri sa Bubnja mogu i do izjednačenja i eventualnog preokreta, ali se to nije dogodilo. Sigurnom igrom u odbrani Topolci su uspeli da zaštite svoju mrežu i zabeleže petu pobedu, što im je omogućilo da poprave plasman za tri mesta na tabeli i sa 10. presele na sedmu poziciju sa 13 bodova.

Ovim porazom, osmim u ovoj sezoni, ekipa Šumadije 1903 ostala je na poslednjem mestu sa samo četiri boda, ali je zbog poraza Železničara iz Lajkovca u Valjevu i Jošanice u Smederevu bodovni zaostatak u odnosu na ove dve ekipe ostao i dalje pet bodova.

KARAĐORĐE – ŠUMADIJA 1903 2:1 (2:0)

Stadion: „Šilja Tadić“ u Topoli.
Gledalaca: 150.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak).
Pomoćnici: Nenad Petrović (Užice), Maja Milošević (Požarevac).
Strelci: Životić u 3. i Radenković u 43. za Karađorđa, a Đorić u 55. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Dragačević, Vukajlović (Karađorđe), Pantelić, Todorović (Šumadija 1903).
Crveni karton: Vukajlović (Karađorđe) u 21. minutu.

KARAĐORĐE: Nedeljković (Lazarević), Dragačević, Radenković, Kačarević, Živković, M. Đorđević (Brkić), Marinković, Životić (Živanović), Vukajlović, Đ. Đorđević.

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Pantelić (Urošević), Marić, Vlašić, Milutinović, Petrović, Vulić, Živadinović, Knežević (Đurđević), Todorović, Đorić.

U ostalim susretima 10. kola Srpske lige „Zapad“ odigranim juče, postignuti su sledeći rezultati: Budućnost Krušik – Železničar (L) 4:1, Smederevo – Jošanica 2:1 i Zlatibor – Mokra gora 2:1.

Danas će se odigrati četiri preostala susreta. Radnički 1923 je gost Mihajlovca (14,30), Loznica igra sa FAP-om, Šapine gostuju u Ljubiću gde se sastaju sa Poletom, a Jedinstvo Putevi dočekuju Slogu iz Požege.

U narednom kolu Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje Jedinstvo Puteve, a susret počinje u 13 časova i 30 minuta.