Radnički Superligu započeo pobedom (VIDEO)

Košarkaši Radničkog su, očekivano, savladali oslabljeni sastav Crvene Zvezde sa 90:82, po četvrtinama (30:23, 21:22, 19:19, 20:18). Utakmica je opravdala prognoze i bila izuzetno efikasna, ali i pored toga procenat uspešnosti napada obe ekipe nije bio naročito visok, jer su imali i veliki broj promašaja, ali i dosta izgubljenih lopti. Za Radnički su na ovom meču debitovala pojačanja na pozicijama 1 i 4, Jereminov i Šulović, dok je na klupi Zvezde debitovao trener Saša Nikitović. Posle odlaska iz tima Amerikanaca Marša i Janga, kao i Strahinje Miloševića, Zvezda je ostala na 8 igrača koje su koristili u NLB ligi, timu su se priključili i dugo povređeni Strahinja Dragičević i Boris Bakić, a broj su popunjavali mladi Marinković i Čvorović, koji nisu dobili priliku na ovom meču.

Radnički je odmah na početku meča napao tamo gde je protivnik najslabiji, pod košem. Dominirali su Vukosavljević i Li, koji su već u prvoj četvrtini postigli preko 10 poena, dok je Zvezdu na početku u igri držao Nedović, koji je bio raspoložen večeras. Igralo se koš za koš jako dugo, ali Radnički u sedmom minutu meča pravi seriju, i prvu četvrtinu završava sa ubedljivih +7. Ipak, na početku druge četvrtine došlo je do lakših povreda Čakarevića i Lija, koji se nisu vraćali u igru do poluvremena. To je poremetilo Radnički, koji je konačno ulazio u ritam, i Zvezda je sa -13 u jednom trenutku brzo stigla do samo 4 poena zaostatka. Radnički je pred kraj poluvremena uspeo da napravi mini-seriju, i vrati osetniju prednost, ali je u poslednjem napadu u poluvremenu Aleksić izgubio loptu, i Dragičević je uspeo šutem u poslednjoj sekundi da smanji prednost Radničkog na -6.

U trećoj četvrtini je viđena angažovanija igra u odbrani obe ekipe, ali su košarkaši oba tima više i grešili, što je rezultiralo sa samo 2 postignuta poena na obe strane u prva 3 minuta nastavka. Međutim, ulazak pojačanja Jereminova i Šulovića kao da je trenutno razmrdalo ekipu, i Radnički serijom 9-0 za samo nešto više od minut vremena dolazi ponovo do najvećih +13. Međutim, tada je usledilo veliko opuštanje domaćina, i Beograđani su to ponovo iskoristili, i primakli se na 6 poena zaostatka pred poslednju četvrtinu.

Na startu poslednje četvrtine Radnički je napravio seriju 7-0 zahvaljujući poenima i asistencijama Aleksića, koji se, kako se čini, postepeno vraća u formu kakvu od njega očekuju navijači Radničkog. Ali, ponovo je došlo do opuštanja, tako da je Zvezda u poslednja 2 minuta imala zaostatak od samo 5 poena. Poenima Šulovića, koji se dobro pokazao na debiju pred kragujevačkom publikom, Radnički u poslednji minut ulazi sa dvocifrenom prednošću, a igrači Zvezde su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

U redovima domaćina najbolji je bio večeras sjajni Vukosavljević sa 25 poena i indeksom korisnosti 33, dok je Miletić dodao 14 poena, ali je drugi najveći indeks još jednom dobrom partijom imao Čakarević-15. Treba reći da su najbolji šuteri Radničkog Li i Marković večeras potpuno podbacili, jer su za tri poena zbirno šutirali 2/13. U redovima poraženih najbolji je bio Nemanja Nedović sa 25 poena i indeksom korisnosti 19, dok je Bakić postigao 18 poena.

Radnički – Crvena zvezda 90:82 (30:23, 21:22, 19:19, 20:18)

Dvorana: ’’Jezero’’.
Gledalaca: 3.5oo.
Sudije: Maričić, Čukalović, Peulić.

RADNIČKI: Li 9, Miletić 14, Jereminov, Marković 7 (1-7 za tri poena), Mijatović, Gadeforš 10, Šulović 7, Aleksić 11, Špica, Čakarević 7, Stojačić, Vukosavljević 25 poena (11 skokova). Trener: Miroslav Nikolić.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković 5, Drča 1, Čvorović, Dragićević 6, Radosavljević, Balaban, Lešić 14 (12 skokova), Nedović 25, Nikolić 10 (12 skokova), Marinković, Subotić 3, Bakić 18 poena. Trener: Saša Nikitović.

Rezultati i tabela posle 1.kola Super lige.